Аерофілін – інструкція, застосування, аналоги препарату

Аерофілін фото упаковки

Застосування Аерофіліну

Аерофілін: склад і форма випуску препарату

Аерофілін: як приймати препарат

Аерофілін: протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Аерофіліну

Аерофілін – це лікарський засіб для системного застосування при обструктивних захворюваннях дихальних шляхів.

Застосування Аерофіліну

Аерофілін приймається при наступних показаннях:

  • Бронхіальна астма.
  • Захворювання легень з бронхіальним спастичним компонентом.

Аерофілін: склад і форма випуску препарату

Аерофілін випускається у формі таблеток (круглої форми з двоопуклою поверхнею, білого кольору, з рискою з одного боку).

По 10 таблеток у блістері; по 2 блістери в картонній коробці.

Діюча речовина – доксофілін. 1 таблетка містить доксофіліну 400 мг.

Допоміжні речовини – натрію карбоксиметилцелюлоза-целюлоза мікрокристалічна; крохмаль прежелатинізований; лактоза, моногідрат; тальк; повідон К-30; кремнію діоксид колоїдний водний; магнію стеарат; кремнію діоксид колоїдний безводний.

Аерофілін: як приймати препарат

Дози встановлює лікар індивідуально залежно від віку, маси тіла та особливостей метаболізму хворого. Середня добова доза для дорослих та дітей віком від 12 років становить 800-1200 мг (1 таблетка 2-3 рази на добу). Дітям віком від 6 до 12 років – по ½ таблетки 2-3 рази на добу (12-18 мг/кг на добу).

Діти. Препарат застосовувати дітям віком від 6 років.

Аерофілін: протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання

Аерофілін протипоказаний пацієнтам з гіперчутливістю до лікарського засобу або до інших похідних ксантину. Він також протипоказаний пацієнтам з гострим інфарктом міокарда, артеріальною гіпотензією.

Особливості застосування

Деякі фактори можуть знижувати печінковий кліренс похідних ксантину, спричиняючи підвищення рівня лікарського засобу у плазмі крові. Серед них: вік, застійна серцева недостатність, хронічні обструктивні захворювання легень, тяжкі захворювання печінки, супутні інфекції, супутнє застосування багатьох лікарських засобів, таких як еритроміцин, лінкоміцин, тролеандоміцин, кліндаміцин, алопуринол, циметидин, вакцина проти грипу, пропранолол. У цих випадках слід зменшити дозу препарату.

Фенітоїн, інші протисудомні препарати та паління можуть призводити до збільшення кліренсу похідних ксантину з відповідним зменшенням періоду напіврозпаду препарату у плазмі крові. У цих випадках слід збільшити дозу препарату.

У ситуаціях, що можуть вплинути на виведення похідних ксантину, рекомендується проводити лабораторний моніторинг концентрації доксофіліну у плазмі крові для контролю терапевтичного діапазону.

Препарат слід з особливою обережністю застосовувати пацієнтам з підвищеною температурою тіла, серцевими аритміями, при алкоголізмі.

Аерофілін слід з обережністю застосовувати пацієнтам із серцевими захворюваннями, пацієнтам з артеріальною гіпертезією, пацієнтам літнього віку та пацієнтам з тяжкою гіпоксемією, гіпертиреоїдизмом, з хронічною правошлуночковою недостатністю, застійною серцевою недостатністю, захворюваннями печінки, пептичною виразкою та хворим з порушенням функції нирок.

Особливої обережності слід дотримуватися при лікуванні пацієнтів із застійною серцевою недостатністю, оскільки у таких пацієнтів значно уповільнюється виведення препарату з крові з тривалими високими плазмовими рівнями після припинення прийому препарату.

Доксофілін не призводить до звикання або залежності.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Слід застосовувати вагітним жінкам тільки у разі необхідності з урахуванням співвідношення користь/ризик.

Побічні ефекти

З боку травного тракту: нудота, блювання, біль в епігастральній ділянці, шлунково-стравохідний рефлюкс, можливо, рідко – діарея, диспепсія.

З боку нервової системи: дратівливість, головний біль, безсоння, запаморочення, тремор, судоми.

З боку серцево-судинної системи: екстрасистолія, відчуття серцебиття, тахікардія, аритмія.

З боку дихальної системи: тахіпное.

З боку системи крові: у поодиноких випадках – гіперглікемія, альбумінурія.

Алергічні реакції: можливо, рідко – реакції гіперчутливості, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк.

Аналоги Аерофіліну

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся