Альдазол – інструкція, застосування, аналоги препарату

Альдазол фото упаковки

Застосування Альдазолу

Альдазол: склад і форма випуску препарату

Альдазол: як приймати препарат

Альдазол: протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Альдазолу

Альдазол – це антигельмінтний лікарський засіб, що застосовується при нематодозах.

Застосування Альдазолу

Альдазол приймається для лікування:

  • кишкових форм гельмінтозів та шкірного синдрому LarvaMigrans (короткострокове лікування малими дозами): ентеробіозу, анкілостомозу та некаторозу, гіменолепідозу, теніозу, стронгілоїдозу, аскаридозу, трихоцефальозу, клонорхозу, опісторхозу, шкірного синдрому LarvaMigrans, лямбліозу у дітей;
  • системних гельмінтних інфекцій (тривале лікування високими дозами): цистного ехінококозу (спричиненого Echinococcusgranulosus);
  • альвеолярного ехінококозу (спричиненого Echinococcusmultiocularis);
  • нейроцистицеркозу (спричиненого личинками Taeniasolium);
  • капіляріозу (спричиненого Capillariaphilippinensis), гнатостомозу (спричиненого Gnathostomaspinigerum та спорідненими видами), трихінельозу (спричиненого TrichinellaspiralisтаT. pseudospiralis), токсокарозу (спричинений Toxocaracanisта спорідненими видами).

Альдазол: склад і форма випуску препарату

Альдазол випускається у формі таблеток, вкритих плівковою оболонкою (круглої форми з двоопуклою поверхнею, вкриті плівковою оболонкою білого або майже білого кольору).

По 3 таблетки у блістері; по 1 блістеру в пачці.

Діюча речовина – альбендазол. 1 таблетка містить альбендазолу 400 мг.

Допоміжні речовини – крохмаль кукурудзяний, натрію лаурилсульфат, повідон, желатин, тальк, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію крохмальгліколят (тип А), магнію стеарат.

Оболонка – суміш для плівкового покриття Opadry II White (гідроксипропілметилцелюлоза, лактози моногідрат, поліетиленгліколь, титану діоксид (Е 171), триацетин).

Альдазол: як приймати препарат

Кишкові інфекції та шкірний синдром LarvaMigrans. Лікарський засіб приймати разом з їжею. Бажано застосовувати в одну й ту саму годину доби. Якщо не настає одужання через три тижні, лікар має призначити другий курс лікування.

У деяких пацієнтів, особливо у дітей, можуть виникати труднощі при проковтуванні цілої таблетки – у такому разі таблетку можна прожувати з невеликою кількістю води або можна її розкришити.

Застосовувати дорослим та дітям віком від 3 років.

Хворі літнього віку. Досвід застосування препарату для лікування осіб літнього віку обмежений. Корекція дози не потрібна, однак альбендазол з обережністю слід застосовувати для лікування пацієнтів літнього віку з порушенням функції печінки.

Ниркова недостатність. Оскільки альбендазол виводиться нирками у дуже незначній кількості, корекція дози для лікування цієї категорії хворих не потрібна, однак при наявності ознак ниркової недостатності такі хворі повинні знаходитись під ретельним наглядом.

Печінкова недостатність. Оскільки альбендазол активно метаболізується у печінці до фармакологічно активного метаболіту, порушення функції печінки може мати суттєвий вплив на його фармакокінетику.

Діти. Лікарський засіб призначений для застосування дітям віком від 3 років.

Для лікування дітей віком від 2 до 3 років застосовувати інші лікарські форми альбендазолу.

Альдазол: протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання

  • Гіперчутливість до альбендазолу або до будь-якого компонента лікарського засобу.
  • Період вагітності та годування груддю.
  • Протипоказано жінкам, які планують завагітніти. Жінкам репродуктивного віку слід застосовувати ефективні негормональні контрацептивні засоби під час та протягом 1 місяця після лікування препаратом.

Особливості застосування

Лікування кишкових форм гельмінтозів та шкірного синдрому LarvaMigrans. Для запобігання прийому Альдазолу протягом ранніх термінів вагітності жінок репродуктивного віку слід лікувати у перший тиждень менструації або після негативного тесту на вагітність. Під час лікування необхідна надійна контрацепція.

Лікування альбендазолом може виявити вже існуючий нейроцистицеркоз, особливо на територіях з високим рівнем інфікування штамами Teniasolium.

Лікування системних гельмінтних інфекцій. Лікування альбендазолом супроводжується слабким або помірним підвищенням рівня печінкових ферментів, що зазвичай нормалізується після припинення лікування.

Альбендазол може спричиняти пригнічення кісткового мозку, тому слід проводити аналізи крові пацієнта як на початку лікування, так і кожні 2 тижні протягом 28-денного циклу.

Для запобігання прийому альбендазолу протягом ранніх термінів вагітності жінкам репродуктивного віку слід:

починати лікування лише після негативного тесту на вагітність;

застосовувати ефективні засоби контрацепції під час лікування препаратом та протягом місяця після його відміни.

У пацієнтів з нейроцистицеркозом, які лікуються альбендазолом, можуть виникати симптоми (наприклад, судоми, підвищення внутрішньочерепного тиску та фокальні симптоми), пов’язані з запальною реакцією, спричиненою загибеллю паразитів.

Лікування альбендазолом може також виявити вже існуючий нейроцистицеркоз, особливо на територіях з високим рівнем інфікування штамами Teniasolium.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Протипоказаний.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Враховуючи наявність такої побічної реакції, як запаморочення, рекомендовано на період застосування альбендазолу утримуватись від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Побічні ефекти

Побічні ефекти, що виникають при короткотерміновому лікуванні кишкових інфекцій та шкірного синдрому LarvaMigrans.

  • З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи висипання, свербіж та кропив’янку.
  • З боку нервової системи: головний біль та запаморочення.
  • З боку шлунково-кишкового тракту: симптоми з боку верхніх відділів шлунково-кишкового тракту (наприклад, епігастральний біль, нудота, блювання) та діарея.
  • З боку гепатобіліарної системи:підвищення рівня печінкових ферментів.
  • З боку шкіри та підшкірної тканини: поліморфна еритема, синдром Стівенса–Джонсона.
  • Побічні ефекти, що виникають при довготривалому лікуванні системних гельмінтних інфекцій.
  • З боку системи крові та лімфатичної системи: лейкопенія, панцитопенія, апластична анемія, агранулоцитоз.
  • Пацієнти із захворюванням печінки, включаючи печінковий ехінококоз, більш схильні до пригнічення кісткового мозку.
  • З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи висипання, свербіж та кропив’янку.
  • З боку нервової системи: головний біль, запаморочення.
  • З боку шлунково-кишкового тракту: гастроінтестинальні порушення (біль у животі, нудота, блювання). Ці явища пов’язані з лікуванням альбендазолом хворих з ехінококозом.
  • З боку гепатобіліарної системи: підвищення рівня печінкових ферментів від легкого до помірного ступеня, гепатит.
  • З боку шкіри та підшкірної тканини: оборотна алопеція (потоншання волосся та помірна втрата волосся), поліморфна еритема, синдром Стівенса–Джонсона.
  • Загальні розлади: гарячка.

Аналоги Альдазолу

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся