Амінокапронова кислота - інструкція, застосування, аналоги препарату

Амінокапронова кислота фото упаковки

Застосування Амінокапронової кислоти

Амінокапронова кислота - склад і форма випуску препарату

Амінокапронова кислота: як приймати препарат

Амінокапронова кислота - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Амінокапронової кислоти

Амінокапронова кислота забезпечує специфічну кровоспинну дію при кровотечах, пов’язаних з підвищенням фібринолізу. Препарат також інгібує активність біогенних поліпептидів – кінінів, проявляє протиалергійну активність, стимулює антитоксичну функцію печінки.

Застосування Амінокапронової кислоти

Хірургічні операції і патологічні процеси, що супроводжуються підвищенням фібринолітичної активності крові і тканин. Застосовувати також для запобігання вторинній гіпофібриногенемії при масивних переливаннях консервованої крові.

Застосовують з обережністю пацієнтам із захворюваннями серця. Якщо є необхідність застосування лікарського засобу пацієнтам із серцевими захворюваннями, рекомендовано проводити моніторинг рівня креатинфосфокінази у плазмі крові. Застосування лікарського засобу потребує контролю коагулограми, особливо при ішемічній хворобі серця, після інфаркту міокарда, при патологічних процесах у печінці. При гематурії призначення лікарського засобу протипоказане через загрозу виникнення гострої ниркової недостатності. Рекомендовано виключити жирну їжу при лікуванні препаратом.

Залишок лікарського засобу не використовувати.

Амінокапронова кислота - склад і форма випуску препарату

Склад. Діюча речовина: амінокапронова кислота; 100 мл розчину містять кислоти амінокапронової 5 гдопоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма. Розчин для інфузій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина; теоретична осмолярність близько 670 мосмоль/л.

Фармакотерапевтична група. Антигеморагічні засоби. Iнгiбiтори фiбринолiзу.

Амінокапронова кислота: як приймати препарат

Лікарський засіб застосовують внутрішньовенно. При необхідності досягнення швидкого ефекту (гостра гіпофібриногенемія) дорослим вводити краплинно не більше 100 мл розчину (5 г амінокапронової кислоти) зі швидкістю 50–60 крапель за хвилину протягом 15–30 хв. Протягом першої години вводити 4–5 г, а при тривалій кровотечі – до її повної зупинки – щогодини по 1 г, але не більше 8 г. При повторній кровотечі введення лікарського засобу повторювати з проміжками 4 години, проте не більше 8 годин.

Дітям. При помірному підвищенні фібринолітичної активності амінокапронову кислоту призначати одноразово у дозі 0,05 г/кг маси тіла на добу. Доза для дітей залежно від віку становить: до 1 року: разова – до 2,5 мл, добова – 15 мл; від 2 до 6 років: разова – 2,5–5 мл, добова – 15–30 мл; від 7 до 10 років: разова – 5–7 мл, добова – 30–45 мл; від 11 до 18 років: разова – 714 мл, добова – 4590 мл.

При гострихкровотечах дози для дітей становлять: до 1 року: разова – 5 мл, добова – 30 мл; від 2 до 4 років: разова – 5–7,5 мл, добова – 30-45 мл; від 5 до 8 років: разова – 7,5–10 мл, добова – 45-60 мл; від 9 до 10 років: разова – 15 мл, добова – 90 мл; від 11 до 14 років: разова – 20 мл, добова – 120 мл;від 15 до 18 років: разова – 28 мл, добова –160мл.

Курс лікування – від 3 до 14 днів.

Амінокапронова кислота - протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання:

  • Тромбоемболія;
  • Коагулопатії внаслідок дифузного внутрішньосудинного згортання крові;
  • Ниркова недостатність;
  • Пологи, період вагітності та годування груддю;
  • Порушення мозкового кровообігу, схильність до тромбозів і тромбоемболічних захворювань;
  • Гематурія, тяжка форма ішемічної хвороби серця;
  • Підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу;
  • Захворювання нирок із порушенням їх функції.

Побічні реакції:

  • З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи алергічні реакції, висип.
  • З боку серцево-судинної системи: ортостатична гіпотензія, брадикардія, аритмії, субендокардіальний крововилив.
  • З боку системи згортання крові: порушення згортання крові, при тривалому застосуванні (понад 6 днів) високих доз (для дорослих – понад 24 г на добу) – геморагії.
  • З боку нервової системи: запаморочення, головний біль, судоми, шум у вухах.
  • З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: закладеність носа, катаральні явища верхніх відділів дихальних шляхів.
  • З боку травної системи: блювання, нудота, діарея.
  • З боку сечовидільної системи: гостра ниркова недостатність, міоглобінурія.
  • Загальні розлади: зміни у місці введення.
  • Інші: рабдоміоліз.

Аналоги Амінокапронової кислоти

  • АКК розчин;
  • Амінокапронова кислота - таблетки;
  • Амінокапронова кислота - порошок.

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся