Превенар 13 – інструкція, застосування, аналоги препарату

Превенар 13 фото упаковки

Застосування Превенар 13

Превенар 13: склад і форма випуску препарату

Превенар 13: як приймати препарат

Превенар 13: протипоказання, побічні ефекти

Превенар 13 – це протибактеріальна вакцина.

Застосування Превенар 13

Превенар 13 приймається при наступних показаннях:

  • активна імунізація для попередження інвазивних захворювань, пневмонії та гострого середнього отиту, спричинених Streptococcus pneumoniae, у дітей віком від 6 тижнів;
  • активна імунізація для попередження інвазивних захворювань та пневмонії, спричинених Streptococcus pneumoniae, у дорослих та осіб літнього віку.

Застосування вакцини має базуватись на офіційних рекомендаціях із урахуванням ризику інвазивних захворювань та пневмонії у різних вікових групах та супутніх основних захворювань, а також варіабельності епідеміології серотипів у різних географічних зонах.

Превенар 13: склад і форма випуску препарату

Превенар 13 випускається у формі суспензії для ін’єкцій (гомогенна біла суспензія)

По 1 дозі (0,5 мл) суспензії для ін’єкцій у попередньо наповненому шприці об’ємом 1 мл (скло гідролітичного типу I) зі шток-поршнем (поліпропілен), з обмежувачем руху поршня (хлорбутиловий каучук, що не містить латексу) і захисним ковпачком (ізопрен бромбутиловий каучук, що не містить латексу).

По 1 попередньо наповненому шприцу та одній відокремленій голці в індивідуальному чохлі у закритому пластиковому контейнері. Пластиковий контейнер у картонній коробці.

Діючі речовини – пневмококові полісахариди серотипів 1, 3, 4, 5, 6A, 6B, 7F, 9V, 14, 19A, 19F і 23F, олігосахарид серотипу 18C,білок-носій CRM197. одна доза (0,5 мл) містить:

  • пневмококового полісахариду серотипу 1*2,2 мкг
  • пневмококового полісахариду серотипу 3*2,2 мкг
  • пневмококового полісахариду серотипу 4*2,2 мкг
  • пневмококового полісахариду серотипу 5*2,2 мкг
  • пневмококового полісахариду серотипу 6A*2,2 мкг
  • пневмококового полісахариду серотипу 6B*4,4 мкг
  • пневмококового полісахариду серотипу 7F*2,2 мкг
  • пневмококового полісахариду серотипу 9V*2,2 мкг
  • пневмококового полісахариду серотипу 14*2,2 мкг
  • пневмококового олігосахаридусеротипу 18C*2,2 мкг
  • пневмококового полісахариду серотипу 19A*2,2 мкг
  • пневмококового полісахариду серотипу 19F*2,2 мкг
  • пневмококового полісахариду серотипу 23F*2,2 мкг
  • CRM197 білка-носія~ 32 мкг.

Допоміжні речовини – алюмінію фосфат,натрію хлорид, вода для ін’єкцій, полісорбат 80, бутандіова кислота.

Превенар 13: як приймати препарат

Вакцину слід вводити внутрішньом’язово. Препарат бажано вводити у такі ділянки: передньолатеральна поверхня стегна (латеральний широкий м’яз стегна) у немовлят або дельтовидний м’яз плеча у дітей та дорослих.

Протягом зберігання можливе розшарування вакцини на білий осад та прозорий розчин. Перед витисненням повітря зі шприца вакцину слід добре струсити до отримання однорідної білої суспензії. Перед застосуванням вакцину слід візуально перевірити щодо наявності твердих часток та/або зміни зовнішнього вигляду. Не застосовувати, якщо вміст виглядає інакше, ніж описано. Невикористані залишки або відходи слід утилізувати згідно з місцевими вимогами.

Як і для усіх ін’єкційних вакцин, необхідно забезпечити медичний нагляд протягом 30 хв з моменту вакцинації та можливість отримання відповідного лікування при виникненні анафілаксії, яка у рідкісних випадках може розвинутися після застосування вакцини.

Немовлята та діти віком від 6 тижнів до 5 років. Немовлятам, які отримали першу дозу вакцини, рекомендовано закінчити курс вакцинації препаратом.

Немовлята віком від 6 тижнів до 6 місяців. Первинна вакцинація трьома дозами.

Рекомендований курс імунізації складається з чотирьох доз по 0,5 мл. Первинна вакцинація у немовлят складається з трьох доз. Першу дозу звичайно вводять у віці 2 місяці. Інтервал між дозами становить не менше 1 місяця. Першу дозу можна вводити у віці не менше 6 тижнів. Четверту дозу (ревакцинація) рекомендується вводити у віці 11-15 місяців.

Діти. Препарат показаний до застосування дітям віком від 6 тижнів.

Превенар 13: протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання

Підвищена чутливість до діючих речовин, до будь-якої з допоміжних речовин або до дифтерійного анатоксину.

Застосування препарату, як і інших вакцин, особам з гострими, тяжкими фебрильними захворюваннями необхідно відкласти. Однак наявність інфекції легкого ступеня, такої як застуда, не потребує відкладання вакцинації.

При проведенні вакцинації на території України слід керуватися діючими наказами МОЗ України щодо інформації з протипоказань та взаємодії з іншими лікарськими засобами.

Особливості застосування

Препарат не слід застосовувати внутрішньосудинно.

Вакцину не слід вводити внутрішньом’язово пацієнтам з тромбоцитопенією або будь-якими порушеннями коагуляції, яким можуть бути протипоказані внутрішньом’язові ін’єкції, але можна вводити підшкірно, якщо потенційна користь явно переважає ризик від застосування вакцини.

Препарат захищає тільки від серотипів Streptococcus pneumoniae, які входять до складу вакцини, та не захищає від інших мікроорганізмів, що спричиняють інвазивні захворювання, пневмонію або середній отит. Як будь-яка інша вакцина, Превенар® 13 не може захистити всіх осіб, які отримують вакцину, від пневмококової інфекції. Для отримання актуальної епідеміологічної інформації у країні проведення вакцинації слід звернутись до відповідної державної організації.

У пацієнтів з порушеною імунологічною реактивністю внаслідок імуносупресивної терапії, генетичного дефекту, ВІЛ-інфекції або інших причин утворення антитіл у відповідь на активну імунізацію може бути зниженим.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Слід уникати.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Має незначний вплив або взагалі не має впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Побічні ефекти

До найбільш розповсюджених побічних проявів у немовлят та дітей віком від 6 тижнів до 5 років належать реакції у місці введення, підвищення температури, підвищена збудливість, зниження апетиту та підвищена сонливість та/або погіршення сну.

Розлади з боку імунної системи: рідко: реакції гіперчутливості, включаючи набряк обличчя, задишка, бронхоспазм.

Розлади з боку нервової системи: нечасто: судоми (включаючи фебрильні судоми); рідко: гіпотонічно-гіпореспонсивний епізод.

Розлади з боку травної системи: дуже часто: знижений апетит; часто: блювання; діарея.

Розлади з боку шкіри та підшкірної тканини: часто: висип; нечасто: кропив’янка або висип, подібний до кропив’янки.

Загальні розлади та реакції у місці введення: дуже часто: підвищення температури, підвищена збудливість, будь-яке почервоніння у місці введення, затвердіння/набряк або біль/болючість, сонливість, порушення сну. Почервоніння місця введення або затвердіння/припухлість розміром 2,5 см – 7,0 см (після ревакцинації та у дітей старшого віку (2-5 років); часто: підвищення температури тіла >39 °С, обмеження рухливості у місці введення (через виникнення болю), почервоніння у місці введення або набряк/затвердіння розміром 2,5 см – 7,0 см (після курсу вакцинації у ранньому віці); нечасто: почервоніння у місці введення, припухлість/затвердіння розміром > 7,0 см, плач.

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся