Преднізолон мазь - інструкція, застосування, аналоги препарату

Преднізолон мазь фото упаковки

Застосування Преднізолону

Преднізолон - склад і форма випуску препарату

Преднізолон мазь: як приймати препарат

Преднізолон - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Преднізолону мазі

Кортикостероїди для застосування у дерматології. Глюкокортикостероїди (ГКС) для місцевого (зовнішнього) застосування чинять протизапальну, епідермостатичну, антиалергічну, імунодепресивну та місцевоанестезуючу дію.

Застосування Преднізолону

У складі комплексної терапії запальних та алергічних захворювань шкіри немікробної етіології:

  • екзема,
  • себорейний дерматит,
  • псоріаз,
  • червоний вовчак,
  • еритродермії.

Преднізолон - склад і форма випуску препарату

Форма випуску – мазь, білого кольору.

Склад. Діюча речовина: преднізолон.

1 г мазі містить: преднізолон (у перерахуванні на 100 % речовину) - 5 мг.

Допоміжні речовини: гліцерин, парафін жовтий м’який, вода очищена, кислота стеаринова, емульгатор №1, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216).

Преднізолон мазь: як приймати препарат

Застосовувати зовнішньо, мазь наносити 1-3 рази на добу рівномірним тонким шаром на уражену ділянку, злегка втираючи у шкіру.

Для посилення ефекту можливе використання оклюзійних пов’язок на обмежених ділянках запалення.

Тривалість курсу лікування – 6-14 днів. Не слід застосовувати препарат довше 14 днів.

При призначенні дітям віком від 1 року слід обмежити загальну тривалість лікування до 5-7 днів та виключити заходи, що призводять до посилення резорбції та всмоктування стероїду (зігріваючі, фіксуючі та оклюзійні пов’язки).

Діти. Дітям застосовувати на обмежених ділянках шкіри коротким курсом (5-7 днів) тільки під наглядом лікаря. Застосування препарату дітям віком від 1 до 3 років можливе, якщо очікуваний ефект терапії перевищує потенційний ризик для дитини.

У таких випадках необхідно обмежувати загальну тривалість лікування і виключати заходи, що ведуть до посилення резорбції та всмоктування стероїду (зігріваючі, фіксуючі й оклюзійні пов’язки). Не слід застосовувати препарат на шкірі обличчя.

У дитячому віці пригнічення функції надниркових залоз може розвиватися швидше. Крім того, може спостерігатися зниження екскреції гормону росту. При застосуванні препарату протягом тривалого часу необхідно спостерігати за масою тіла, ростом, рівнем кортизолу в плазмі крові.

Преднізолон - протипоказання, побічні ефекти

Протипоказання. Ранові або виразкові ураження, бактеріальні, вірусні й грибкові захворювання шкіри, синдром Кушинга, вітряна віспа, простий герпес, період вакцинації, шкірні прояви сифілісу, туберкульоз шкіри, пухлини шкіри, звичайні вугри, рожеві вугри (можливе загострення захворювання), гіперчутливість до компонентів лікарського засобу, оперізуючий лишай, періоральний дерматит, атрофічний дерматит, шкірні реакції після щеплення у ділянці нанесення лікарського засобу.

Побічні ефекти. При застосуванні препарату, особливо хворим із індивідуальною чутливістю до компонентів препарату, може виникати гіперемія, набряк, свербіж, кропив’янка, висипання, стероїдні вугри, пурпура, телеангіектазії, відчуття печіння, подразнення, сухість шкіри у місцях нанесення препарату, пустули, везикули, біль, папули у місці нанесення, шкірні тріщини; як і у випадку зовнішнього застосування інших кортикостероїдів, можуть спостерігатися такі побічні ефекти (частота не визначена), як потоншання шкіри (атрофія шкіри), поява стрій, запалення волосяних фолікулів (фолікуліт) у місці нанесення, періоральний дерматит, зміна кольору шкіри, бактеріальний целюліт, контактний дерматит та алергічні шкірні реакції на будь-який з компонентів лікарського засобу. У разі місцевого застосування кортикостероїдів при захворюваннях, які призводять до потоншання рогівки або склери, можуть спостерігатися випадки перфорації. Є інформація про уповільнення загоєння ран, птоз, мідріаз, затуманення зору. У разі тривалого лікування можливий також розвиток вторинних інфекційних уражень шкіри, атрофічних змін, гіпертрихозу. При тривалому застосуванні мазі, особливо на великих уражених ділянках шкіри, можливий розвиток гіперкортицизму як прояв резорбтивної дії гідрокортизону. У таких випадках препарат слід відмінити.

Аналоги Преднізолону мазі

Аналогів не знайдено

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся