Преднізолон - інструкція, застосування, аналоги препарату

Преднізолон фото упаковки

Застосування Преднізолону

Преднізолон - склад і форма випуску препарату

Преднізолон: як приймати препарат

Преднізолон - протипоказання, побічні ефекти

Аналоги Преднізолону

Преднізолон, розчин для ін’єкцій

Преднізолон чинить протизапальну, протиалергічну, десенсибілізуючу, протишокову та імунодепресивну дії. Преднізолон пригнічує фагоцитоз, впливає на метаболізм арахідонової кислоти, а також на синтез і вивільнення медіаторів запалення. Чинить катаболічну дію, підвищує рівень глюкози в крові. Проявляє деяку мінералокортикоїдну активність, збільшує реабсорбцію у ниркових канальцях Na+ та води, підвищує виведення з організму К+ та Са+, особливо при підвищенні їх рівня у плазмі крові. Преднізолон пригнічує синтез і секрецію гіпофізом адренокортикотропних гормонів і вторинно – глюкокортикостероїдів наднирковими залозами.

Застосування Преднізолону

Ревматична пропасниця, ревматичний кардит, мала хорея.

Системні захворювання сполучної тканини.

Розсіяний склероз.

Гострі та хронічні запальні захворювання суглобів.

Бронхіальна астма, астматичний статус.

Інтерстиціальні захворювання легень, рак легень, бериліоз, аспіраційна пневмонія, еозинофільна пневмонія Леффлера, туберкульоз  – у поєднанні зі специфічною терапією.

Первинна і вторинна недостатність надниркових залоз, вроджена гіперплазія надниркових залоз, адреногенітальний синдром, підгострий тиреоїдит.

Гострі й хронічні алергічні захворювання.

Гепатит.

Гіпоглікемічні стани.

Аутоімунні захворювання (в т.ч. гострий гломерулонефрит).

Нефротичний синдром.

Запальні захворювання шлунково-кишкового тракту.

Захворювання крові та органів кровотворення.

Аутоімунні та інші шкірні захворювання.

Набряк мозку післяопераційний, післярадіаційний, посттравматичний, при пухлині мозку.

Захворювання очей, у т.ч. алергічні та аутоімунні.

Профілактика реакцій відторгнення трансплантата.

Гіперкальціємія на тлі онкологічних захворювань.

Для профілактики та усунення нудоти, блювання при цитостатичній терапії.

Преднізолон - склад і форма випуску препарату

Діюча речовина: prednisolone; 1 таблетка містить преднізолону 5 мг;

допоміжні речовини:лактоза моногідрат, крохмаль картопляний, кальцію стеарат.

Таблетки. Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, плоскоциліндричної форми з фаскою.

Преднізолон: як приймати препарат

Дозування встановлюється індивідуально. При призначенні слід враховувати циркадний ритм секреції глюкокортикоїдів: більшу частину дози (2/3) або всю дозу необхідно приймати в ранкові години, близько 8-ї години ранку, і 1/3 – ввечері.

Дорослим. При гострих станах і в якості замісної терапії лікарський засіб призначати у дозі 20-30 мг на добу з поступовим переходом на підтримуючу добову дозу в 5-10 мг. При необхідності початкова доза може становити 15-100 мг на добу, а підтримуюча доза – 5-15 мг на добу.

Дітям. Початкова доза лікарського засобу для дітей становить 1-2 мг/кг на добу і розподіляється на 4-6 прийомів, а підтримуюча доза – 300-600 мкг/кг на добу.

Таблетки застосовувати внутрішньо, не розжовуючи й запиваючи невеликою кількістю рідини. Лікування припиняти повільно, поступово знижуючи дозу.

Лікарський засіб можна застосовувати у педіатричній практиці.

Преднізолон - протипоказання, побічні ефекти

  • Гіперчутливість до компонентів лікарського засобу.
  • Паразитарні та інфекційні захворювання вірусної, грибкової або бактерійної етіології, що існують зараз або нещодавно перенесені: простий герпес, оперізувальний герпес (віремічна фаза), вітряна віспа, кір; амебіаз, стронгілоїдоз (встановлений або підозрюваний); системний мікоз; активний або латентний туберкульоз. 
  • Поствакцинальний період (тривалість 10 тижнів: 8 тижнів до та 2 тижні після вакцинації), лімфаденіт після щеплення БЦЖ. 
  • Іммунодефіцитні стани, спричинені ВІЛ-інфекцією. 
  • Захворювання шлунково-кишкового тракту: виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, езофагіт, гастрит, гостра або латентна пептична виразка, нещодавно створений анастамоз кишечнику, неспецифічний виразковий коліт із загрозою перфорації або абсцедування, дивертикуліт. 
  • Захворювання серцево-судинної системи: нещодавно перенесений інфаркт міокарда, декомпенсована хронічна серцева недостатність, артеріальна гіпертензія, схильність до тромбоемболічної хвороби.
  • Захворювання ендокринної системи: цукровий діабет та порушення толерантності до вуглеводів, тиреотоксикоз, гіпотиреоз, хвороба Іценка-Кушинга. 
  • Тяжка хронічна ниркова та/або печінкова недостатність, нефроуролітіаз.
  • Гіпоальбумінемія. Системний остеопороз. Міастенія gravis. Гострий психоз. Ожиріння. Поліомієліт (за винятком форми бульбарного енцефаліту). Відкрито- та закритокутова глаукома.

Аналоги Преднізолону

Преднізолон, розчин для ін’єкцій

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся