Карпачова закликає Мінпраці справно виплачувати пенсії

14:54, 30 квітня 2009
Права людини
6 0

Порушення прав пенсіонерів

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна КАРПАЧОВА направила міністру праці та соціальної політики України Людмилі ДЕНІСОВІЙ подання "Про усунення порушень прав громадян на перерахунок пенсії".

Про це УНІАН повідомили у прес-службі українського омбудсмана.

Як констатується в цьому документі, останнім часом суттєво зріс потік звернень пенсіонерів до омбудсмана з проханнями захистити їхнє право на перерахунок пенсії з більшого заробітку із урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення, як це передбачено Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Відповідно до статей 40 та 42 (частина 4) зазначеного закону, у таких випадках має застосовуватись показник середньомісячної заробітної плати (доходу) на одну особу за рік, що передує року перерахунку пенсії. Однак 2009-го при здійсненні такого перерахунку органи Пенсійного фонду України застосовують показник середньої зарплати (доходу) не за 2008-й, як належить, а за 2007 рік, заявляє Н.КАРПАЧОВА. Зрештою це призводить до фактичного заниження суми перерахованої пенсії, підкреслюється в поданні Уповноваженого з прав людини міністру праці та соціальної політики.

Порушення прав пенсіонерів, зазначає Н.КАРПАЧОВА, стало можливим через те, що у 2009 році при перерахунку пенсій працівники органів соціального забезпечення керуються спільним листом Мінпраці та Пенсійного фонду України від 11 березня 2009 року № 20/0/18-09/039, зміст якого не відповідає вимогам чинного законодавства.

З метою забезпечення прав пенсіонерів на перерахунок пенсій і належний рівень життя Н.КАРПАЧОВА пропонує Міністерству праці та соціальної політики України вжити невідкладних заходів щодо поновлення прав громадян на перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter