Американці дадуть грошей на боротьбу з корупцією

12:47, 10 вересня 2009
Права людини
0 0

Створять підрозділи внутрішніх розслідувань при центральних органах влади

Уряд Сполучених Штатів Америки у рамках існуючих двосторонніх проектів надасть Україні технічну допомогу для забезпечення роботи підрозділів внутрішніх розслідувань при центральних органах виконавчої влади.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Міністерства юстиції, про це сказав перший заступник міністра юстиції - генеральний прокурор США Ленні БРЮЄР під час зустрічі з міністром юстиції України Миколою ОНІЩУКОМ.

Зустріч відбулась під час візиту американського високопосадовця до України для участі у 14-й щорічній конференції і загальних зборах Міжнародної асоціації прокурорів, що тривають у Києві.

Зокрема, за словами генпрокурора США, на сьогодні органам влади в Україні уже надається допомога з укомплектування таких підрозділів комп‘ютерною технікою та створення комп‘ютерних мереж.

М.ОНІЩУК наголосив, що незабаром в Україні будуть діяти антикорупційні стандарти та правила, які є традиційними для демократичних країн. Зокрема, за словами міністра, очікується, що ситуація матиме якісно інші ознаки з 1 січня 2010 року, коли набуде чинності антикорупційний пакет законів, ухвалений Верховною Радою України 11 червня 2009 року - «Про засади запобігання та протидії корупції», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відповідальності за корупційні правопорушення» та «Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень».

В Україні реалізується пілотний проект по створенню при міністерствах та інших центральних органах виконавчої влади Служб внутрішнього контролю. Утворення таких підрозділів є складовою антикорупційних заходів, що на сьогодні запроваджуються в Україні. Зокрема, пілотний проект реалізується у Міністерстві юстиції, Міністерстві охорони здоров’я та Державному комітеті із земельних ресурсів. Таке завдання міститься у Протокольному рішенні за результатами засідання Ради з питань забезпечення реалізації Порогової програми Корпорації "Виклики тисячоліття" від 24 грудня 2008 року.

На служби внутрішнього контролю пропонується покласти завдання щодо запобігання вчиненню корупційних правопорушень; вивчення та аналізу корупціогенних ризиків тощо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter