этот материал доступен на русском

Пантелєєв: Київ остаточно повернув контроль над тепловим господарством

17:13, 03 серпня 2018
Київ
208 0
Київ з 1 серпня остаточно повернув під управління громади весь теплоенергетичний блок, повідомив Пантелєєв

Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелєєв в інтерв'ю інформаційному агентству «УНІАН».

«Це воістину історична подія: в управління міста повернуто весь теплоенергетичний блок. А це майже сотня тисяч об'єктів: 2,6 тис. кілометрів теплових мереж ТЕЦ, дві сотні котелень, станції теплопостачання, сміттєспалювальний завод «Енергія». Все це знову перейшло у власність комунального підприємства, а значить – громади міста. З приватної компанії «Київенерго» більш ніж 7,5 тисяч кваліфікованих співробітників переведені на комунальне підприємство «Київтеплоенерго», – повідомив заступник міського голови.

За його словами, для успішного завершення процесу повернення теплового господарства під управління міста була проведена комплексна робота: міжнародними компаніями проведено технічний та економічний аудит стану теплоенергетичного комплексу, а також виконана повна інвентаризація майна.

Читайте такожКличко: Кияни залишаються заручниками позиції «Нафтогазу»

«Також було створено нове міське спеціалізоване підприємство, яке взяло на себе функції надання тепла та гарячої води киянам. Причому на цьому шляху ми зустріли безліч перешкод і надзвичайно мало підтримки», – зазначив Пантелєєв.

Найбільшою проблемою для керівництва Києва стала позиція НАК «Нафтогаз України», яка вимагала погашення всіх боргів, накопичених за період дії договору з «Київенерго».

«У цій сумі значаться штрафи і пені, які «Нафтогаз» нараховував «Київенерго» за несвоєчасну оплату газу. Вони склали близько 1,2 млрд грн. Це величезна сума, для погашення якої на сьогодні немає джерела», – повідомив заступник міського голови.

При цьому «Нафтогаз» як і раніше відмовляється підписувати договір на поставку газу, поки не будуть сплачені всі борги, що тягне за собою ризик зупинки міських ТЕЦ, які виробляють не лише тепло, а й електричну енергію.

«Ми були близькі до застосування графіків аварійних відключень електроенергії. Це вкрай негативно позначилося б на життєзабезпеченні міста. Щоб уникнути ризику надзвичайної ситуації, нам довелося укласти тимчасовий договір на поставку природного газу з комерційним підприємством УНБ (ПРАТ «ДК «Укрнафтобуріння», – ред.), у якого ми закупили 18 млн кубів газу. Цього вистачить для безпечної роботи ТЕЦ-5. Вважаю це рішення правильним і виваженим, адже ми не могли допустити виникнення надзвичайної ситуації в місті», – зазначив Пантелєєв.

Він також додав, що ситуація з газом не позначиться на підготовці до опалювального сезону. За словами заступника мера, «Київтеплоенерго» вже виконало велику частину запланованих гідравлічних випробувань, продовжує закуповувати техніку, зберігає необхідні соціальні стандарти для персоналу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter