Притулок для тварин у Бородянці планують передати зоозахисникам - КМДА

18:36, 10 грудня 2015
Київ
506 0

Притулок для бездомних собак і кішок, що розташований у Бородянці і входить до структури КП «Притулок для тварин», влада столиці планує передати зоозахисній громадській організації, а у межах міста відкрити новий комунальний притулок для тварин.

Фото УНИАН

Про це УНІАН розповів директор Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА Дмитро Білоцерковець.

Читайте такожВ зоопарку Копенгагена чоловік стрибнув у вольєр до білого ведмедя

Він зазначив, що притулок призначений, в основному, як тимчасове житло для тварин, оскільки передбачається, що люди приїжджатимуть туди, аби вибрати собі тварину і забрати її додому.

«За 70 км від столиці не може бути міський притулок. Він не може бути апріорі ефективним. Хто поїде в Бородянку, яка за 70 км? Ніхто. Тому наша позиція – перевести зараз усіх собак звідти до громадських притулків, зекономлені гроші - близько 1,5 млн грн, які йдуть зараз на зарплатню співробітникам притулку, віддати цим самим громадським притулкам для закупівлі корму для переданих собак», - прокоментував Білоцерковець.

За його словами, притулок в Бородянці може бути переданий волонтерам, зоозахисникам-громадським на конкурсній основі за символічну орендну плату в розмірі 1 грн на місяць.

«Ми зараз розглядаємо, як юридично це зробити», - додав представник КМДА.

«А стратегічно місто має отримати міський притулок на його території. Є відведена ще в 2013 році територія на вулиці Автозаводській саме під будівництво міського притулку. Але, на жаль, якщо ми візьмемо бюджет на його будівництво, то на 2013 рік він був, згідно з експертизою, близько 25 млн грн, на сьогодні ця сума буде значно більше, близько 40 млн грн. У міського бюджету немає можливості фінансувати цей проект», - сказав Білоцерковець.

Водночас, він додав, що є реальна можливість залучити до будівництва гроші екологічного фонду Міністерства екології.

«З нашого боку, з боку Департаменту благоустрою КМДА, було направлено звернення до Мінекології. Також я знаю, що сьогодні були зібрані підписи народних депутатів, які підтримали наше звернення, що потрібно виділити нашому міському бюджету фінансування на будівництво міського, сучасного притулку, який знаходиться на території Києва», - повідомив директор профільного департаменту КМДА.

За інформацією Білоцерковця, в 2013 році у проект будівництва притулку на вул. Автозаводській було вкладено понад 1 млн грн. Зокрема, було профінансовано розробку проектної документації, закладено частину фундаменту нового закладу, територія огороджена парканом. Виділена територія становить близько 3 га, уточнив чиновник КМДА.

За даними Білоцерковця, за рік з притулку в Бородянці до приватних притулків було передано близько 100 собак. На сьогодні в комунальному притулку залишаються близько 270 тварин.

Читайте такожНерозлучні друзі: в Примор'ї козел Тимур снідає тільки в присутності тигра Амура

Як повідомляв УНІАН, 12 січня цього року Кличко звільнив директора КП "Притулок для тварин" Тараса Смурного. Відповідне рішення він ухвалив під час відвідування притулку для тварин у Бородянці.

За словами Кличка, комунальний притулок, «без перебільшення, - собачий «Освенцим».

У березні Київрада прийняла рішення, згідно з яким комунальні підприємства «Центр ідентифікації тварин» та «Притулок для тварин» були реформовані і приєднані до Київської лікарні ветеринарної медицини.

За даними КМДА, бюджет усіх трьох підприємств в 2014 році становив 11,79 млн грн. В результаті реорганізації передбачалося, що бюджет на 2015 рік становитиме близько 10 млн грн.

Передбачалося також, що реорганізація дозволить більш активно і більш логічно залучати гранти зоозахисних фондів України і Європи на базі одного комунального підприємства, а не трьох.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter