УДАР в ударі

11:49, 12 липня 2012
Київ
0 0

Вимагає відставки головного архітектора Києва Целовальника

Київ. 12 липня. УНІАН. Фракція партії УДАР у Київраді заявляє про висловлення недовіри головному архітектору Києва Сергію Целовальнику і вимагає його відставки.

Як повідомили УНІАН у прес-службі партії, про це йдеться у коментарі УДАРу з приводу заяви Головного управління містобудування і архітектури КМДА, що столичне архітектурне відомство не збирається виконувати вимоги ЮНЕСКО щодо необхідності заборони будівництва у заповідних зонах без затвердження нового Генплану міста.

«В усьому світі природні чи рукотворні об’єкти мріють здобути статус ЮНЕСКО як гарантію збереженості і цілісності. А тут людина, яка має в першу чергу дбати про захист історичних і архітектурних пам’яток, фактично дозволяє їх нищити. Така людина не має права займати посаду головного архітектора Києва», - йдеться у заяві.

У фракції нагадують, що Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО вже неодноразово висловлював незадоволення будівництвом, яке ведеться у буферних зонах київських заповідників, а нещодавно ЮНЕСКО взагалі пригрозило видалити Києво-Печерську Лавру та Софію Київську зі списку об’єктів всесвітньої спадщини, якщо ситуація з українськими пам’ятниками історії і архітектури не покращиться найближчим часом.

За словами депутатів від УДАРу, замість того, аби вирішувати питання із численними скандальними забудовами у столиці, головний архітектор займається діяльністю, яка не відповідає інтересам територіальної громади столиці.

У фракції нагадали, що саме С.Целовальник має нести відповідальність за нищення пам’яток у центрі міста, грубі порушення під час реконструкції Андріївського узвозу, неприйняття вулиці в експлуатацію, зсув грунту під Андріївською церквою.

«Склалася парадоксальна ситуація, коли навіть розв’язку біля мосту Патона не прийнято в експлуатацію через грубі порушення під час її будівництва», - наголосили у фракції.

Депутати нагадали, що останнім часом навіть ряд об’єктів у столиці було побудовано без земельних відводів і затвердженого проекту, навівши як приклад «вертодром на Парковій», який перетворився у монстра невідомого цільового призначення.

«Наразі він взявся за Поштову площу, реконструкція якої викличе транспортний колапс як мінімум на півроку. Звісно, розв’язка на Поштовій потрібна. Але ця площа не є звичайним транспортним вузлом. Це територія Державного історико-культурного заповідника “Стародавній Київ”, тому проводити будь-які будівельні роботи на ній треба з особливою обережністю і відповідно до законодавства у сфері охорони пам’яток. Але, схоже, пана Целовальника це не обходить. Тому в затвердженому проекті реконструкції (який, до речі, не брав участі у конкурсі, а залучений до проектування через непрозорий тендер з одним учасником) і йдеться про кількарівневі розв’язки та п’ятизіркові готелі невідомих інвесторів», - зазначається у заяві.

В УДАРі також зауважили, що проекти будівництва об’єктів у центрі столиці мають проходити, крім професійної, також громадську експертизу для уникнення надалі ситуацій із свавільним погодженням чиновниками руйнування історичного середовища Києва.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter