Деякі продукти не можна готувати в чавунних сковородах / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Сковороди з чавуну подобаються багатьом господиням - вони міцні, якісні і, якщо правильно доглядати, то дуже довговічні. Ба більше, за часів СРСР чавунні пательні були чи не єдиним помічником жінки на кухні, тож і досі саме вони є присутніми в арсеналі господині. УНІАН з'ясував, які продукти не можна готувати в чавуні та чому.

Що не можна смажити на чавунній сковороді - головні заборони

Неважко здогадатися, хто і коли сказав домашнім кулінарами, що можна готувати в чавунній сковороді абсолютно будь-які страви. Уся справа у відсутності вибору - наприклад, у Радянському Союзі дістати будь-яку сковороду, крім чавунної, було непросто, тому доводилося обходитися тим, що є. Навіть зараз хороша сковорідка коштує дорого, господині змушені економити, але це не означає, що такий підхід правильний. Важливо розуміти, чому не можна готувати в чавунній сковороді ті чи інші страви.

Відео дня

Рибу

Кулінари кажуть, що будь-яка морська риба відрізняється від річкової своєю "шаруватою" структурою - через це її потрібно готувати тільки на тій поверхні, що добре віддає тепло. Інакше риба розвалиться, коли ви спробуєте її перевернути, а якщо ще й залишите на сковорідці, то вона продовжуватиме готуватися навіть за вимкненого вогню. Ба більше - відмити чавун від риби непросто, тож є ризик стороннього запаху для інших страв.

Страви з яєць

Яєчня-глазунья, омлети або будь-які інші яєчні смаколики обов'язково прилипнуть до чавуну, причому, кількість олії не відіграє жодної ролі - така властивість матеріалу. Особливо це стосується щойно куплених чавунних сковорідок і тих, яким багато років - у першому випадку матеріал недостатньо розпечений, а в другому, найімовірніше, сильно пошкоджений.

Тушковані страви та рагу

Чавунна сковорода категорично не сприймає будь-яке кип'ятіння або тривале виварювання чого-небудь. Через тривале варіння рідини та не завжди безпечне для чавуну поєднання продуктів можуть стати причиною ерозії, пошкодження захисного покриття сковорідки, а далі - характерний металевий присмак будь-якої страви.

Страви з додаванням оцту або вина

Тут причина та сама, що й у попередньому пункті - у чавунній посудині не можна готувати страви, у складі яких є будь-які кислоти - оцет, лимонна кислота або кислі овочі (помідори, наприклад). По-перше, тому що кислота здатна з часом роз'їсти верхній шар покриття, а по-друге, тому що їжа обов'язково буде з непотрібним присмаком.

Занадто пряні страви

Будь-які кулінарні шедеври, які необхідно готувати з додаванням спецій, які сильно пахнуть, часнику, цибулі, перцю і подібних до них приправ, краще смажити на сковороді з іншого покриття. Чавун не підходить, бо має властивість накопичувати аромати. Якщо пательню погано вимити після такої страви, то наступне ваше гастрономічне шедевр обов'язково матиме запах і смак попереднього.

Вас також можуть зацікавити новини: