Партнерський проект

Єднаємо Україну:

Як благодійники та волонтери рятують українців у часи війни

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД

«LET`S HELP»

-Допомога тим, кому немає для кого

в’язати шапочки

55

складних ходунків

36

стільців-туалетів

24

інвалідних візка

ГРОМАДСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ

«КРІЗЬ ВІЙНУ»

ІНКЛЮЗИВНА ПЕКАРНЯ

«GOOD BREAD FROM GOOD PEOPLE»

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИЙФОНД

«КРОНА»

Допомога бійцям та людям, що постраждали від війни

Підтримка медичних закладів

Гуманітарні проекти для переміщених осіб

ГУМАНІТАРНИЙ ШТАБ ВОЛОНТЕРСЬКОЇ ДОПОМОГИ

«РЕСТОВРАТОР. КАРТОПЛЯНІ ВІЙСЬКА»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ

«ЦЕНТР ВОЛОНТЕРСТВА ТА ЗАХИСТУ»

4,9

мільйонів кілограмів їжі

51 851

мішків одягу

117 514

ящиків медикаментів

407 026

одиниць медичної допомоги

6,1

мільйонів засобів гігієни

ВСЕУКРАЇНСЬКА ІНІЦІАТИВА

«САДИ ПЕРЕМОГИ»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ

«БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ВІКТОРА ЛЕЩИНСЬКОГО»

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ

«ЗВИЧАЙНІ ЛЮДИ»

допомогли приготувати або доставили понад 200 000 порцій гарячих обідів

надали гуманітарну допомогу понад 101 600 людям

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ

«ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МОЛОДІЖНИЙ РУХ LET'S DO IT UKRAINE»

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД

«ХАРКІВ З ТОБОЮ»

НАЦІОНАЛЬНА СКАУТСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ УКРАЇНИ

«ПЛАСТ»

15 тон гуманітарної допомоги – для 1732 людей

Кровожерний агресор, нападаючи на Україну, хотів відібрати нашу історію, культуру, право на самоідентифікацію. Втім, українці щоденно доводять, що злу не вдасться перемогти. Коли росія хотіла знищити та роз’єднати наше суспільство, ми, навпаки, об’єдналися, щоденно допомагаючи нашим захисникам та один одному.


В Україні на сьогодні існує безліч волонтерських організацій, ініціатив та благодійних фондів, які збирають кошти та спрямовують їх на допомогу армії та громадянам, що постраждали від війни. Допомагають таким організаціям не лише пересічні громадяни, але навіть міжнародний бізнес.


Та в певний момент перед фондами постає дилема: чи приймати кошти від міжнародних організацій, які продовжують діяльність в рф та підтримують таким чином кривавий режим, на захист від якого фонди спрямовують свої зусилля? Наскільки етичним є таке партнерство?


Не так вже й багато міжнародних компаній, які працюють в Україні, пішли з російського ринку. Зокрема, серед аграрних виробників

Якщо розбивати сектори економіки на окремі напрямки – статистика ще гірша. Так, наприклад, в галузі насінництва та агрохімії свідомими виявилися лише 1-2 гравці.


Серед них – американська Corteva Agriscience, яка через закриття великого для себе ринку збуту втратила десятки мільйонів доларів. Проте, компанія чітко та голосно зазначає свою позицію щодо підтримки України і виділяє фінансування для благодійних проєктів.

«Corteva категорично засуджує насильство в будь-яких проявах. Широкомасштабна війна, яку розв’язала рф в Україні, руйнує ланцюжки забезпечення продовольством, наносить величезну шкоду економіці та робить людей беззахисними. В таких умовах ми вважаємо за необхідне допомагати людям вразливих категорій та забезпечувати їм доступ до продуктів харчування та медикаментів, а також допомагати лікарням і сприяти відновленню фермерства»,


- розповідає керівник бізнесу Corteva Agriscience в Східній Європі Сергій Харін.

Підхід компанії відрізняється від моделі благодійності багатьох міжнародних підприємств. Corteva підтримує саме локальні ініціативи, запропоновані своїми ж українськими співробітниками, бо саме люди на місцях знають про необхідність допомоги конкретним фондам.

«Ми знаємо, куди направлена кожна гривня допомоги»,


- говорить Харін і наголошує, що всі фонди проходять обов’язкову перевірку у штаб-квартирі на відповідність етичним нормам, адже акції компанії торгуються на Нью-Йоркській фондовій біржі.

Кожна гривня для допомоги постраждалим має значення. УНІАН пропонує читачам звернути увагу на список ініціатив, які пройшли перевірку цієї міжнародної глобальної компанії, а отже – яким можна довіряти.


Їхні назви, можливо, не так широко відомі, як великі спеціалізовані фонди допомоги армії (зокрема, «Повернись живим» або фонд Сергія Притули), але діяльність аж ніяк не менш важлива, оскільки спрямована на допомогу переселенцям, нужденним особам, забезпечення доступу населення до медичних послуг, продуктове забезпечення. І їхній внесок у наближення Дня перемоги України над рашизмом неоціненний.


А тому ці організації однозначно заслуговують на вашу увагу, підтримку та донати, бо їм довіряє навіть міжнародний бізнес.


Давайте поширювати добро разом!

Створений у 2015 році.


Основна мета - допомагати самотнім літнім людям в Україні, які потребують уваги та підтримки, забезпечуючи для них гідну старість.


У перші місяці війни фонд розпочав надавати допомогу військовим та лікарням, організовуючи доставку готових обідів та засобів гігієни. Втім, основний напрям роботи організації залишився незмінним.


Із початком війни фонд активізував адресну допомогу самотнім стареньким по усій Україні, забезпечуючи їх продуктовими наборами, необхідними засобами гігієни, лікарськими засобами та медичним обладнанням.

Продуктова допомога

Понад 5500 літніх осіб забезпечені фондом спільно з комерційними партнерами з початку повномасштабної війни.

Продуктові набори включають усі можливі види круп, м’ясні та рибні консерви, воду, побутові товари.

Ціна одного кошика –

близько 1200 грн

1800 продовольчих наборів тривалого зберігання вагою близько 30 кілограмів було придбано завдяки Corteva Agriscience.

«Сorteva допомагає нам вже протягом кількох років. Для нас дуже важливою є увага великого бізнесу до наших потреб, адже завдяки їх допомозі ми самі можемо ефективно допомагати»,


- говорить менеджер по роботі з партерами фонду «Let`s help»
Марія Свириденко-Новак.

Медичне обладнання

За сім місяців війни благодійний фонд придбав та передав

підопічним 13 пансіонатів для літніх людей та людей з інвалідністю у Чернігівській, Сумській та Київський областях на загальну суму 650 000 гривень

Засоби гігієни

Спільно з партнерами благодійний фонд Let`s help передав стареньким понад 20 тон засобів особистої гігієни.

Підготовка до зими

В рамках підготовки до зими, що наближається, фонд планує закупити 12 генераторів, дрова для твердопаливних котлів та морозильну камеру для пансіонатів у Київській, Чернігівській та Сумській областях.

«У нас є старенькі, які самі звертаються до нас по допомогу за телефоном або у соціальних мережах. Сарафанне радіо часто спрацьовує. Волонтерські організації звертаються за допомогою. Родичі, які далеко за кордоном, просять допомогти їхнім близьким. Звернутися до нас можна із будь-яким запитом. Крім того, у нас під опікою є територіальні центри при громадах: установи, які мають у себе на обліку людей літнього віку, осіб з інвалідністю. Вони нам також надають списки. Таких людей – близько 6-8 тисяч по усій країні, ми співпрацюємо із ними у 10 областях»,


- розповідає Марія Свириденко-Новак.

- Героїчна взаємодопомога героїчних
харків’ян

Об’єднання «Крізь війну» було створене у перші дні війни та спершу спеціалізувалося, головним чином, на допомозі армії.

За сім місяців війни Благодійна організація закупила для військових:

тепловізори, квадрокоптери, бронежилети, спальники, генератори (близько 50 різної потужності), буржуйки, автомобілі (близько 20) тощо.

Волонтери плетуть маскувальні сітки, виготовляють скоби для будівництва бліндажів (для цього обробили понад 30 кілометрів арматури).

Згодом спеціалізація об’єднання розширювалася на вирішення нагальних проблем, з якими стикаються жителі Харкова, і наразі покриває кілька основних напрямків.

Продуктова допомога

«У мене є подруга – вона має інвалідність з дитинства, і від неї я дізналася, що соціальні робітники з перших днів війни поїхали з міста, залишивши своїх підопічних зачиненими у квартирах. Були люди, які помирали. Ми спочатку почали об’їжджати цих людей. Але списків не було, нам їх не дали, оскільки вони засекречені. Тому ми дізнавалися інформацію про людей, які потребують допомоги, з вуст у вуста»,


- повідомляє керівниця та організаторка ГО «Крізь війну» Ольга Клейман.

За рахунок гранту компанії Corteva волонтери розвозили інвалідам свіжі продукти харчування (молоко, вершкове масло, куряче м`ясо, олію, хліб), побутову хімію. Тим інвалідам, які потребували цілодобового догляду, облаштували прихисток, та підготували його до зими: купили спальники, генератор і буржуйку.

Усього учасники об’єднання допомагали 130 інвалідам, відвідуючи їх у їхніх домівках, і 38 - у гуртожитку. Під час активних бойових дій вони розвозили допомогу щотижня.

Амбітна мета Ольги Клейман – переобладнати гуртожиток у великий та зручний пансіонат, в якому організаторам «самим хотілося б жити».

Архітектурна боротьба

«У Харкові залишилися, на жаль, не тільки хороші люди, але й ті, які намагаються скористатися ситуацією, займаючись надбудовами, руйнують несучі стіни будівель тощо. Ми з’ясували, що вже півроку без даху стоїть пам’ятка архітектури, і ми боремося за її збереження. Розробили проект, щоб закрити дах, зберегти інтер’єри, які вже розвалюються»,


- сказала Клейман.

Там, де учасники об’єднання бачать певні проблеми, з якими стикаються жителі Харкова, - одразу намагаються їх вирішувати. Усю діяльність здійснюють за власний кошт та за допомогою зібраних донатів. Жодних коштів у стареньких, яким допомагають, не беруть.

Донат на карту

Донат через банк

Bank: JSC UNIVERSAL BANK

Code: 44801715

Card holder: Olga Kleitman

IBAN: UA173515330000026002005902584 (USD)

USD - 5375418810512947

IBAN: UA073515330000026006015900903 (EUR)

EUR - 5375419907900078

IBAN: UA273515330000026000015901232 (UAH)

UAH - 4441114464889326

Bank: JSC CB PrivatBank

SWIFT: PBANUA2X

Донат через PayPal

PayPal: JSC UNIVERSAL BANK

- Шлях від соціально відповідального бізнесу до благодійності

До війни пекарня «Good Bread For Good People» була добре відома своєю соціально відповідальною позицією – надавати роботу людям з ментальною інвалідністю.
З початком війни компанія припинила приймати замовлення та вести комерційну діяльність, цілковито направивши усі зусилля на випікання хлібу для людей, які цього найбільше потребують.

«Спочатку ми роздавали хліб у Києві, були запити від родичів похилих людей, які лишились у місті і не могли вийти з дому. Після звільнення Київської області ми почали їздити з хлібом туди, налагодили роботу з волонтерами, щоб допомагати масштабніше. Потім до нашої сфери допомоги додалась Чернігівська, Харківська області та інші східні регіони. Так ми фактично перейшли від продажу кексів і круасанів до безкоштовної допомоги хлібом тим, кому це зараз потрібно»,


- розповідає директорка пекарні Наталія Шадріна.

150 тисяч хлібин – компанія спекла і передала з початку березня

Кінцевої мети організація не має, та обіцяє виконувати свою важливу місію рівно до тих пір, доки люди цього потребуватимуть.

«Ми печемо хліб для людей. Ми бачимо фотографії, хто отримує цей хліб і ясно, що він потрібен. Бо в Києві спокійно, а десь у людей немає їжі. Думаю, це важливо - те, чим ми займаємось. Іде війна і кожен робить те, що може. Ми можемо пекти хліб, і всі в пекарні знають, що наша праця важлива»,


- зазначає пекар Андрій Волошин.

Робота пекарні здійснюється виключно завдяки підтримці донорів, спонсорів та партнерів.

За фінансування Corteva пекарня виготовила близько 7 тисяч буханок хліба, які були роздані постраждалим на звільнених територіях.

- Допомога дітям, їхнім батькам та медичним закладам

Фонд «Крона» був створений у 2007 році та спершу спеціалізувався, головним чином, на допомозі дітям. Але із появою нових викликів, спершу – із початком пандемії, і згодом – із повномасштабною війною в Україні, - переорієнтувався на покриття ширшого кола питань.

«Ми орієнтуємося на ті виклики і актуальні соціальні проблеми, які виникають. Тому нашими підопічними є і дорослі. Сфера, в якій ми зараз працюємо – це охорона здоров’я і соціальне благополуччя сімей»,


- зазначає координатор програм фонду «Крона» Лариса Сідельнік.

На сьогодні основні напрямки роботи фонду:

За 7 місяців війни фонд надав українцям допомоги більше, ніж на 25 мільйонів гривень.

Медичні проекти

Благодійний фонд «Крона» закупив більше 45 одиниць медичного обладнання для лікарень, обладнав 3 машини швидкої допомоги, забезпечував медиків кровоспинними засобами, медичними інструментами тощо.

Завдяки допомозі від Corteva фонд придбав і передав у Вознесенську багатопрофільну лікарню, Сумський обласний клінічний госпіталь та Військово-медичний клінічний центр Північного регіону у Харкові дефібрилятори, апарати для підігріву крові, медичні відсмоктувачі, інфузійні насоси, кровоспинні матеріали, каталки тощо. Ці засоби призначені для надання невідкладної медичної допомоги людям, які постраждали від бойових дій та ракетних обстрілів.

У перші місяці війни фонд допоміг обладнати бомбосховище у київському Охматдиті.

Для військових

Для військових медиків фонд придбав 350 тактичних аптечок, для ЗСУ – засоби зв’язку, рації, квадрокоптери та іншу техніку.

Гуманітарна допомога

Фонд передав громадянам близько 5 тон продуктів харчування та засобів гігієни, тим самим допомігши 4,5 тисячам осіб, що постраждали від війни.

Разом з Corteva фонд забезпечив продуктовими та гігієнічними наборами 1000 сімей переселенців у Хмельницькій та Полтавській областях.

- Допомога переселенцям та пораненим бійцям

Ініціатива була створена у перші тижні війни власником мережі ресторанів Дмитром Дубасом та телеведучим і речником Андрія Шевченка - Миколою Васильковим. Їхня діяльність починалася з того, що волонтери розвозили обіди військовим та на пости тероборони, розвідникам, пожежникам, у церкви, лікарні.
Кількість обідів доходила до 1500 на день.
Згодом діяльність волонтерської організації дещо переформатувалася.

Дні переселенців у Києві

Два рази на тиждень волонтери організовують у столиці так звані Дні переселенців, під час яких надають внутрішньо переміщеним особам різноманітні види допомоги: забезпечують їх їжею та іншими важливими побутовими товарами, годують та надають медичні та юридичні консультації.

«У нас дуже багато переселенців з Луганщини, Херсонщини, Донеччини. Вони тікали ще на самому початку війни, взявши з собою тільки гроші, документи. Подекуди їм не вистачає найбазовіших речей. Ми дуже багато речей щотижня привозимо. Окрім одягу та взуття, пропонуємо мікрохвильовки, скороварки, матраси, постільну білизну, посуд, канцелярські вироби, книжки, товари для дітей – усе що завгодно. Потім ми ведемо переселенців на безкоштовні обіди. Також пропонуємо юридичні та медичні консультації»,


- розповідає співорганізатор волонтерської організації Микола Васильков.

За його словами, тимчасово організація припинила запис на Дні переселенця, оскільки черга наперед вже складає 4500 осіб.
Також волонтери надсилають гуманітарну допомогу у прифронтові регіони та інші точки, де ця допомога особливо потрібна.

Corteva стала першою великою міжнародною організацією, яка підтримала нову ініціативу. Міжнародний агробізнес профінансував проєкт «Місця Війни», який полягає в забезпеченні людей в містах та селах, що найбільше постраждали від російської агресії, продовольством, засобами гігієни, будівельними матеріалами, медичними препаратами та іншими необхідними речами.
Станом на сьогодні вже було виділено 600 великих продуктових індивідуальних наборів та інші товари першої необхідності.

Допомога військовим

Велику увагу організація приділяє підтримці важко поранених військових у шпиталях. Волонтери приносять бійцям літературу, малюнки і побажання від дітей, різноманітні речі для підняття їхнього бойового духу, організовують зустрічі зі знаменитостями.

Також волонтери допомагають забезпечити лікарні необхідним обладнанням: операційними столами, функціональними столами, ходунками тощо.
Серед іншої активності – організація благодійних заходів у Європі: спортивних матчів, концертів із залученням зірок, на яких волонтери збирають кошти для конкретних масштабних цілей.

Усі бажаючи допомогти волонтерам в їхній справі можуть задонатити за реквізитами:

ГО «Рестовратор»

ЄДРПОУ 44767067

UA233348510000000026004181855 – гривневий рахунок в банку ПУМБ

UA233348510000000026004181854 – мультивалютний рахунок в банку ПУМБ

Приват 5168 7422 3066 8034

Приват 4149 4993 7268 9644

Гаманець на BlockChain.com для біткоїнів:

1DUnFuEniC5QPGcth8tK6Eb4g9fMkgt4c3

Гаманець на Binance.com для USTD: TFUUDpEqvshnCFSYLXrsfTNxTRM2yQ47cZ

PayPall: vasylkov@yahoo.com

Також волонтери просять усіх небайдужих громадян допомагати їм речами: дитячим одягом, будь-якими гігієнічними засобами – усім, що може стати у нагоді людям у скруті. Навіть прості цигарки, за словами Миколи Василькова, є дуже затребуваним товаром.

- Допомога нужденним їжею, одягом, медикаментами

Організація була офіційно зареєстрована у квітні 2022 році та працює як гуманітарний фонд, що опікується допомогою цивільному населенню та медичним закладам. На сьогодні «Центр волонтерства і захисту» є однією з найбільших гуманітарних організацій в Україні.
Центр допомагає людям, що постраждали від війни, продуктовими та гігієнічними наборами, надає одяг, медикаменти та інші товари широкого вжитку.
Має власні хаби у Дніпрі, Києві, Харкові. Основні склади розташовані у Львові та Польщі

«Сюди донори надсилають усе необхідне, а ми сортуємо, координуємо та надсилаємо допомогу у ті міста України, де вона потрібна найбільше»,


- каже голова «Центру волонтерства і захисту» Андрій Немировський.

За час війни волонтери відвантажили:

У рамках співпраці із Центром компанія Сorteva забезпечила придбання понад 1100 продуктових наборів для допомоги близько 5000 людям з прифронтових регіонів Півночі, Сходу та Півдня України.

Від усіх небайдужих організація приймає донати (реквізити вказані на сайті), а також пряму допомогу у вигляді одягу, медикаментів, продуктів харчування, офісного обладнання і великогабаритної техніки тощо.

Банківський переказ

БО ‘ЦЕНТР ВОЛОНТЕРСТВА ТА ЗАХИСТУ’

ЄДРПОУ 44813500

Банк: АТ КБ “ПРИВАТБАНК”

ЄДРПОУ 14360570

МФО 305299

UAH: UA753052990000026005021028478
USD: UA913052990000026004041018760
EUR: UA283052990000026000001022080

- На варті продуктової безпеки українців

Ініціатива «Сади перемоги» зародилася із початком війни та була спрямована на забезпечення продовольчої безпеки громадян.

«Ми - проект міжнародної технічної допомоги «Супровод урядових реформ в Україні», втілюємося компанією Alinea International та фінансуємося урядом Канади. Реалізовуємо програму у супроводі з Міністерством аграрної політики і продовольства та Міністерством розвитку громад та територій України.
Ми розуміли, що росія цілеспрямовано хоче викликати штучний голод в Україні, дуже прицільно руйнуючи сільськогосподарські об’єкти та інфраструктуру. Тому запустили ініціативу із закликом, аби люди, які мають доступ до земельних ділянок, цього року вирощували овочі для себе самостійно»,


- розповідає старша керівниця сектору проєкту «Супровід урядових реформ в Україні та ініціативи «Сади перемоги» Тетяна Лебухорська.

В рамках ініціативи вже навесні 5 тисяч українських сімей були забезпечені насінням овочевого набору. Також вони отримали засоби захисту рослин, добрива.
Допомогу отримують, в першу чергу, жителі деокупованих територій, внутрішньо переміщені особи, сім’ї з усиновленими дітьми та дитячі будинки сімейного типу, малозабезпечені люди.
Паралельно організатори ініціативи співпрацюють з територіальними громадами і сільськими радами по усій Україні.
Зокрема, Бучанська громада в Черкаській області виділила 4 гектари комунальної землі під «Сади перемоги», залучивши до обробітку переселенців і місцевих жителів.

«Станом на 1 вересня вони вже зібрали 17 тон овочів: помідори, огірки, кабачки. До кінця року планують подвоїти цей врожай. Свій врожай вони передавали переселенцям, допомагали іншим громадам, возили овочі людям в Бучу. Зараз активно допомагають східним громадам, ЗСУ. Це класний приклад того, як громади можуть забезпечувати свою продовольчу безпеку і безпеку інших громад»,


- додає Тетяна Лебухорська.

Також в рамках програми українці отримують сушки, автоклави, банки для консервації – усе можливе обладнання для збереження своїх врожаїв на зиму.

Обладнання для переробки врожаю для 13 громад закуплено за рахунок фінансування Corteva Agriscience, що допоможе їм підвищити рівень їх продовольчої безпеки, та використовувати вирощену продукцію не лише для власних потреб, а й для тих громад та людей, які найбільше потребують допомоги.

Волонтери «Садів перемоги» не приймають донатів від фізичних осіб. Втім, кожен українець може дуже просто долучитися до ініціативи: просто розпочавши вирощувати овочі у себе на балконі, розказавши про це у своїх соцмережах та відмітивши сторінку Сади Перемоги

- Підтримка військових та переселенців задля наближення Перемоги

Фонд був створений майже два роки тому та спершу спеціалізувався на підтримці талановитої молоді та розвитку будівельної галузі.
Із початком повномасштабної війни команда Фонду спрямувала усі зусилля на допомогу армії та цивільному населенню.


Фонд направляв допомогу Миколаївській, Київській, Харківській, Запорізькій, Донецькій, Черкаській обласним військовим адміністраціям, Міністерству охорони здоров'я, Національній поліції України, Державній прикордонній службі, Департаменту стратегічних розслідувань тощо.

«Кожен волонтер робить усе, аби бути корисним. Ми з головою фонду власноруч розвантажували перші фури із гуманітарною допомогою, які надходили на Закарпаття із Австрії»,


- зазначив заступник голови фонду Юрій Іванов

Волонтери придбали 100 бронежилетів, інвалідні візки, медикаменти, обладнали кілька карет швидкої допомоги, закуповували медичне обладнання. Військовим у Запорізькій області фонд передав генератор, ліки, засоби гігієни та продукти. Для переселенців – надавав гуманітарну допомогу.

Завдяки фінансуванню Corteva Agriscience Фонд сприяв створенню дитячого центру вроджених вад серця у Івано-Франківську на базі Обласної дитячої клінічної лікарні та Центральної міської клінічної лікарні з метою проведення кардіо-операцій та профільного лікування дітей, включаючи переселенців з постраждалих регіонів України.

Крім того, Фонд надав допомогу психоневрологічному інтернату з геріатричним відділенням у Київській області, який постраждав від окупантів.
Інший проект фонду – літня школа англійської мови для 40 дітей з Маріуполя.

«Ми постійно робимо усе можливе і неможливе, аби бути надійним тилом для нашої держави і пришвидшувати довгоочікувану Перемогу»,


- додав Юрій Іванов.

Реквізити для зарахування в гривні :

Реквізити для зарахування Євро:

Одержувач БО “БФ ВІКТОРА ЛЕЩИНСЬКОГО”

Одержувач БО “БФ ВІКТОРА ЛЕЩИНСЬКОГО”

ЄДРПОУ/ РНОКПП 43930925

ЄДРПОУ/ РНОКПП 43930925

Банк АТ “А-Банк” код банка 307770

Банк АТ “А-Банк” код банка 307770

Рахунок UA653077700000026003011143935

Рахунок UA533077700000026003011143957

Призначення платежу: Благодійний внесок.

Призначення платежу: Благодійний внесок.

Реквізити для зарахування в доларах США:

Одержувач БО “БФ ВІКТОРА ЛЕЩИНСЬКОГО”

ЄДРПОУ/ РНОКПП 43930925

Банк АТ “А-Банк” код банка 307770

Рахунок UA353077700000026004011143956

Призначення платежу: Благодійний внесок.

- Благодійний рух харків’ян

Організація займається благодійною діяльністю з 2019 року. Із початком повномасштабної війни волонтери об’єдналися з небайдужими харків’янами та зорганізувалися у волонтерську організацію Kvitka.help.
Організація надає адресну гуманітарну допомогу жителям Харкова та області, забезпечуючи їх питною водою, засобами гігієни та медикаментами.

За час своєї роботи «Звичайні люди»:

«Відповідно до звернень громадян ми формуємо пакети та робимо адресну доставку. Результатом нашої роботи є соціальна допомога, в середньому, 35 000 громадянам Харкова та області на місяць. Для такого результату ми створили ефективну систему формування та видачі замовлень: від організації колл-центру і складу до пакування та доставки замовлень нужденним громадянам»,


- розповідає керівник та організатор організації «Звичайні люди» Ганна Вовк.

Corteva надала грошову допомогу для закупівлі товарів соціального характеру для близько

3000 мешканців Харкова та Харківської області.

На потреби ЗСУ волонтери привозять тактичні медикаменти, спеціальний одяг та товари подвійного призначення.

PayPal ( Hanna Vovk): vovk21021984@gmail.com

Монобанк (Вовк Ганна): 5375414126473296

А-Банк (Вовк Ганна): 51691570037957

Приватбанк (Тарасов Илья): 4149 4993 8320 0225

- Ініціативна молодь допомагає тим, хто цього потребує

На сьогодні організація об’єднує понад 2300 волонтерів, які щодня пакують та роздають сотні продуктових наборів, медикаментів та засобів гігієни українцям, які найбільше цього потребують.

З перших днів війни волонтери організували масштабний міжнародний гуманітарний проєкт Let`s do it Ukraine SOS.

«Незважаючи на свій юний вік, волонтери роблять колосальну роботу. Ми закликаємо не зупинятися, і долучатись кожному, особливо перед початком холодного сезону, проводити прибирання у себе вдома та приносити речі у наші гуманітарні штаби. Навіть одна стара, на вашу думку, кофтинка може врятувати комусь життя»,


- зазначила координаторка Let’s do it Ukraine SOS Юлія Мархель.

На сьогодні гуманітарна ініціатива надає допомогу у 18 областях.

Волонтери розподілили понад 3000 тон гуманітарної допомоги для понад 422 тисяч українців та роздали майже 107 тисяч продуктових наборів.
Надана українцям допомога еквівалентна 46 мільйонам доларів.

Corteva підтримала кухонним обладнанням гуманітарний штаб у Київській області та профінансувала роботи з благоустрою Білоцерківського військового шпиталю, де розміщуються постраждалі військові.

Найменування організації: ГО ЛДЮ

Код отримувача: 39605269

Назва банку: АТ КБ “ПРИВАТБАНК”

Рахунок отримувача у форматі IBAN: UA423052990000026000025019046

Призначення платежу: безповоротна благодійна фінансова допомога в рамках гуманітарного проєкту Let’s do it Ukraine SOS

КОЖНА ВАША ГРИВНЯ РЯТУЄ ЖИТТЯ УКРАЇНЦЯМ І НАБЛИЖАЄ НАШУ ПЕРЕМОГУ!

- Допомога бійцям та вразливим верствам населення

Був зареєстрований у листопаді 2014 році членами відомої в Харкові волонтерської групи Help Army.
Працює по усій території України.
Воїнів ЗСУ та ТРО волонтери намагаються забезпечити усім необхідним - від питної води до рацій, та від цигарок до приладів нічного бачення. Також фонд виконує гуманітарну місію: закуповує та привозить у Харків їжу, ліки та інші соціально значимі товари.

Результати роботу Штабу допомоги внутнрішньо переміщених особам:

За сім місяців повномасштабного вторгнення волонтери Фонду провели закупівлі і поставки до своїх бенефіціарів майже на 19 мільйонів гривень та опрацювали близько 4000 кубометрів гуманітарної допомоги.

Для військових фонд передає продукти харчування, обладнання та екіпіровку, засоби тактичної медицини та навіть україномовну літературу.
Окремий напрямок — придбання та ремонт автотранспорту, в числі якого було передано 7 сучасних позашляховиків.

Інший важливий напрям роботи фонду – підтримка лікарень шляхом закупівлі необхідного обладнання та медикаментів. Завдяки фінансуванню Corteva Фонд придбав електрохірургічне обладнання для Військово-медичного клінічного центру Північного регіону Харкова.

Крім того, волонтери беруть участь в евакуації та підтримці цивільного населення Харкова.

«Деякі наші волонтери зараз служать в армії, воюють на передовій. А ми, всі учасники Фонду, працюємо в режимі 24/7, створюючи міцний тил. Приходять нові люди, команда зростає, поширюється сфера діяльності і території впливу. Запекла боротьба за незалежність і свободу України триває, і ми кажемо нашим захисникам, як і в 2014-му році: друзі, ми прикриємо вас з тилу»,


- розповідає директорка БФ “Харків з тобою” Олена Рофе-Бекетова.

Також Фонд реалізує програму «Стежка Надії», що дає змогу українським дітям із зон бойових дій отримати психологічну та фізичну реабілітацію в закладах країн Європи: Польщі, Болгарії, Італії, Франції тощо.

Всі ці ініціативи Фонд здійснює за допомогою доброчинних внесків громадян, за підтримки українського бізнесу і благодійників з-за кордону.

Рахунок в українських гривнях Благодійна організація «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ХАРКІВ З ТОБОЮ»

Код ЄДРПОУ: 39488268

Банк АТ КБ “ПриватБанк”, МФО 351533

Основний рахунок UA103515330000026004052333438

Картка 4246001030178895

Захисникам допомога UA673515330000026009052241644

Картка 4246001030011195

“Врятуй дітей. Стежка надії” UA203515330000026001052332487

Картка 4246001030192318

Паливо для волонтерських машин UA463515330000026002035901931

Картка 4246001030192326

Призначення: благодійний внесок на статутні цілі.

- Активна молодь на захисті української державності

Скаутська організація «Пласт», що відома своєю діяльністю з виховання молоді, із початком повномасштабної війни також не змогла лишатися осторонь та долучилася до усебічної допомоги ЗСУ, іншим волонтерським організаціям, внутрішньо переміщеним особам.
Волонтери постійно залучають дітей до проведення ярмарок по збору коштів, відвідують солдатів у шпиталях, допомагають пораненим.
Зокрема, осередок Пласту у Самборі (Львівська область) надає значну допомогу внутрішньо переміщеним особам, яких щодня приїжджало по кілька сотень.

«Багато евакуаційних поїздів приїжджають. З початку березня ми відкрили Штаб допомоги внутрішньо переміщеним особам, почали домовлятися про гуманітарну допомогу, забезпечували внутрішньо переміщених осіб їжею, товарами першої необхідності»,


- зазначає голова пластового осередку у місті Самбір Роман Керелюс.

Результати роботу Штабу допомоги внутнрішньо переміщених особам:

Гуманітарна допомога включає продукти харчування для дорослих та дітей, засоби гігієни, а також побутові та господарські товари.
Також пластуни закривали питання з житлом для переселенців. За час роботи штабу волонтери знайшли житло для близько 300 українців.
Вони самостійно обдзвонювали власників нерухомості та власними силами закривали питання по ремонту та обладнанню будинків меблями, постільною білизною, кухонним приладдям тощо.

За підтримки компанії Corteva пластуни надають гуманітарну та психологічну допомогу особам, які вимушено залишили свої домівки та шукають притулку в західних регіонах України.

На даний момент організація готує домівки внутрішньо переміщених осіб до зими, закуповуючи для них обігрівачі та встановлюючи енергозберігаючі вікна.

«Наша основна мета на сьогодні - підготувати наявні помешкання до зими, а також масштабувати свою роботу, залучивши нових волонтерів та збільшивши адміністративний апарат. Досить багато запитів з’являється останнім часом»,


- додає Роман Керелюс.

Підтримати пластунів можна донатом на картку: 5375411200836380.

Завдяки таким злагодженим діям відповідального бізнесу та небайдужих громадян, які не залишилися осторонь та донатять заради нашого спільного майбутнього, Україна вистояла у найважчі місяці повномасштабної війни та продовжує стояти, незважаючи на постійні спроби рашистів зламати нашу волю.
Заради якнайшвидшого наближення нашої спільної Перемоги – громадянам спільно с бізнесом, урядовими організаціями та міжнародними партнерами слід продовжувати шлях цією стежкою єднання, підставляючи плече підтримки для тих, хто насправді цього потребує. Тільки так і переможемо!

Партнерський проект

Єднаємо Україну:

Як благодійники та волонтери рятують українців у часи війни

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД

«LET`S HELP»

-Допомога тим, кому немає для кого

в’язати шапочки

55

складних ходунків

36

стільців-туалетів

24

інвалідних візка

ГРОМАДСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ

«КРІЗЬ ВІЙНУ»

ІНКЛЮЗИВНА ПЕКАРНЯ

«GOOD BREAD FROM GOOD PEOPLE»

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИЙФОНД

«КРОНА»

Допомога бійцям та людям, що постраждали від війни

Підтримка медичних закладів

Гуманітарні проекти для переміщених осіб

ГУМАНІТАРНИЙ ШТАБ ВОЛОНТЕРСЬКОЇ ДОПОМОГИ

«РЕСТОВРАТОР. КАРТОПЛЯНІ ВІЙСЬКА»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ

«ЦЕНТР ВОЛОНТЕРСТВА ТА ЗАХИСТУ»

4,9

мільйонів кілограмів їжі

51 851

мішків одягу

117 514

ящиків медикаментів

407 026

одиниць медичної допомоги

6,1

мільйонів засобів гігієни

ВСЕУКРАЇНСЬКА ІНІЦІАТИВА

«САДИ ПЕРЕМОГИ»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ

«БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ВІКТОРА ЛЕЩИНСЬКОГО»

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ

«ЗВИЧАЙНІ ЛЮДИ»

допомогли приготувати або доставили понад 200 000 порцій гарячих обідів

надали гуманітарну допомогу понад 101 600 людям

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ

«ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МОЛОДІЖНИЙ РУХ LET'S DO IT UKRAINE»

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД

«ХАРКІВ З ТОБОЮ»

НАЦІОНАЛЬНА СКАУТСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ УКРАЇНИ

«ПЛАСТ»

15 тон гуманітарної допомоги – для 1732 людей

Кровожерний агресор, нападаючи на Україну, хотів відібрати нашу історію, культуру, право на самоідентифікацію. Втім, українці щоденно доводять, що злу не вдасться перемогти. Коли росія хотіла знищити та роз’єднати наше суспільство, ми, навпаки, об’єдналися, щоденно допомагаючи нашим захисникам та один одному.


В Україні на сьогодні існує безліч волонтерських організацій, ініціатив та благодійних фондів, які збирають кошти та спрямовують їх на допомогу армії та громадянам, що постраждали від війни. Допомагають таким організаціям не лише пересічні громадяни, але навіть міжнародний бізнес.


Та в певний момент перед фондами постає дилема: чи приймати кошти від міжнародних організацій, які продовжують діяльність в рф та підтримують таким чином кривавий режим, на захист від якого фонди спрямовують свої зусилля? Наскільки етичним є таке партнерство?


Не так вже й багато міжнародних компаній, які працюють в Україні, пішли з російського ринку. Зокрема, серед аграрних виробників

Якщо розбивати сектори економіки на окремі напрямки – статистика ще гірша. Так, наприклад, в галузі насінництва та агрохімії свідомими виявилися лише 1-2 гравці.


Серед них – американська Corteva Agriscience, яка через закриття великого для себе ринку збуту втратила десятки мільйонів доларів. Проте, компанія чітко та голосно зазначає свою позицію щодо підтримки України і виділяє фінансування для благодійних проєктів.

«Corteva категорично засуджує насильство в будь-яких проявах. Широкомасштабна війна, яку розв’язала рф в Україні, руйнує ланцюжки забезпечення продовольством, наносить величезну шкоду економіці та робить людей беззахисними. В таких умовах ми вважаємо за необхідне допомагати людям вразливих категорій та забезпечувати їм доступ до продуктів харчування та медикаментів, а також допомагати лікарням і сприяти відновленню фермерства»,


- розповідає керівник бізнесу Corteva Agriscience в Східній Європі Сергій Харін.

Підхід компанії відрізняється від моделі благодійності багатьох міжнародних підприємств. Corteva підтримує саме локальні ініціативи, запропоновані своїми ж українськими співробітниками, бо саме люди на місцях знають про необхідність допомоги конкретним фондам.

«Ми знаємо, куди направлена кожна гривня допомоги»,


- говорить Харін і наголошує, що всі фонди проходять обов’язкову перевірку у штаб-квартирі на відповідність етичним нормам, адже акції компанії торгуються на Нью-Йоркській фондовій біржі.

Кожна гривня для допомоги постраждалим має значення. УНІАН пропонує читачам звернути увагу на список ініціатив, які пройшли перевірку цієї міжнародної глобальної компанії, а отже – яким можна довіряти.


Їхні назви, можливо, не так широко відомі, як великі спеціалізовані фонди допомоги армії (зокрема, «Повернись живим» або фонд Сергія Притули), але діяльність аж ніяк не менш важлива, оскільки спрямована на допомогу переселенцям, нужденним особам, забезпечення доступу населення до медичних послуг, продуктове забезпечення. І їхній внесок у наближення Дня перемоги України над рашизмом неоціненний.


А тому ці організації однозначно заслуговують на вашу увагу, підтримку та донати, бо їм довіряє навіть міжнародний бізнес.


Давайте поширювати добро разом!

Створений у 2015 році.


Основна мета - допомагати самотнім літнім людям в Україні, які потребують уваги та підтримки, забезпечуючи для них гідну старість.


У перші місяці війни фонд розпочав надавати допомогу військовим та лікарням, організовуючи доставку готових обідів та засобів гігієни. Втім, основний напрям роботи організації залишився незмінним.


Із початком війни фонд активізував адресну допомогу самотнім стареньким по усій Україні, забезпечуючи їх продуктовими наборами, необхідними засобами гігієни, лікарськими засобами та медичним обладнанням.

Продуктова допомога

Понад 5500 літніх осіб забезпечені фондом спільно з комерційними партнерами з початку повномасштабної війни.

Продуктові набори включають усі можливі види круп, м’ясні та рибні консерви, воду, побутові товари.

Ціна одного кошика –

близько 1200 грн

1800 продовольчих наборів тривалого зберігання вагою близько 30 кілограмів було придбано завдяки Corteva Agriscience.

«Сorteva допомагає нам вже протягом кількох років. Для нас дуже важливою є увага великого бізнесу до наших потреб, адже завдяки їх допомозі ми самі можемо ефективно допомагати»,


- говорить менеджер по роботі з партерами фонду «Let`s help»
Марія Свириденко-Новак.

Медичне обладнання

За сім місяців війни благодійний фонд придбав та передав

підопічним 13 пансіонатів для літніх людей та людей з інвалідністю у Чернігівській, Сумській та Київський областях на загальну суму 650 000 гривень

Засоби гігієни

Спільно з партнерами благодійний фонд Let`s help передав стареньким понад 20 тон засобів особистої гігієни.

Підготовка до зими

В рамках підготовки до зими, що наближається, фонд планує закупити 12 генераторів, дрова для твердопаливних котлів та морозильну камеру для пансіонатів у Київській, Чернігівській та Сумській областях.

«У нас є старенькі, які самі звертаються до нас по допомогу за телефоном або у соціальних мережах. Сарафанне радіо часто спрацьовує. Волонтерські організації звертаються за допомогою. Родичі, які далеко за кордоном, просять допомогти їхнім близьким. Звернутися до нас можна із будь-яким запитом. Крім того, у нас під опікою є територіальні центри при громадах: установи, які мають у себе на обліку людей літнього віку, осіб з інвалідністю. Вони нам також надають списки. Таких людей – близько 6-8 тисяч по усій країні, ми співпрацюємо із ними у 10 областях»,


- розповідає Марія Свириденко-Новак.

- Героїчна взаємодопомога героїчних
харків’ян

Об’єднання «Крізь війну» було створене у перші дні війни та спершу спеціалізувалося, головним чином, на допомозі армії.

За сім місяців війни Благодійна організація закупила для військових:

тепловізори, квадрокоптери, бронежилети, спальники, генератори (близько 50 різної потужності), буржуйки, автомобілі (близько 20) тощо.

Волонтери плетуть маскувальні сітки, виготовляють скоби для будівництва бліндажів (для цього обробили понад 30 кілометрів арматури).

Згодом спеціалізація об’єднання розширювалася на вирішення нагальних проблем, з якими стикаються жителі Харкова, і наразі покриває кілька основних напрямків.

Продуктова допомога

«У мене є подруга – вона має інвалідність з дитинства, і від неї я дізналася, що соціальні робітники з перших днів війни поїхали з міста, залишивши своїх підопічних зачиненими у квартирах. Були люди, які помирали. Ми спочатку почали об’їжджати цих людей. Але списків не було, нам їх не дали, оскільки вони засекречені. Тому ми дізнавалися інформацію про людей, які потребують допомоги, з вуст у вуста»,


- повідомляє керівниця та організаторка ГО «Крізь війну» Ольга Клейман.

За рахунок гранту компанії Corteva волонтери розвозили інвалідам свіжі продукти харчування (молоко, вершкове масло, куряче м`ясо, олію, хліб), побутову хімію. Тим інвалідам, які потребували цілодобового догляду, облаштували прихисток, та підготували його до зими: купили спальники, генератор і буржуйку.

Усього учасники об’єднання допомагали 130 інвалідам, відвідуючи їх у їхніх домівках, і 38 - у гуртожитку. Під час активних бойових дій вони розвозили допомогу щотижня.

Амбітна мета Ольги Клейман – переобладнати гуртожиток у великий та зручний пансіонат, в якому організаторам «самим хотілося б жити».

Архітектурна боротьба

«У Харкові залишилися, на жаль, не тільки хороші люди, але й ті, які намагаються скористатися ситуацією, займаючись надбудовами, руйнують несучі стіни будівель тощо. Ми з’ясували, що вже півроку без даху стоїть пам’ятка архітектури, і ми боремося за її збереження. Розробили проект, щоб закрити дах, зберегти інтер’єри, які вже розвалюються»,


- сказала Клейман.

Там, де учасники об’єднання бачать певні проблеми, з якими стикаються жителі Харкова, - одразу намагаються їх вирішувати. Усю діяльність здійснюють за власний кошт та за допомогою зібраних донатів. Жодних коштів у стареньких, яким допомагають, не беруть.

Донат на карту

Bank: JSC UNIVERSAL BANK

Card holder: Olga Kleitman

USD - 5375418810512947

EUR - 5375419907900078

UAH - 4441114464889326

Донат через банк

Code: 44801715

IBAN: UA173515330000026002005902584 (USD)

IBAN: UA073515330000026006015900903 (EUR)

IBAN: UA273515330000026000015901232 (UAH)

Bank: JSC CB PrivatBank

SWIFT: PBANUA2X

Донат через PayPal

PayPal: JSC UNIVERSAL BANK

- Шлях від соціально відповідального бізнесу до благодійності

До війни пекарня «Good Bread For Good People» була добре відома своєю соціально відповідальною позицією – надавати роботу людям з ментальною інвалідністю.
З початком війни компанія припинила приймати замовлення та вести комерційну діяльність, цілковито направивши усі зусилля на випікання хлібу для людей, які цього найбільше потребують.

«Спочатку ми роздавали хліб у Києві, були запити від родичів похилих людей, які лишились у місті і не могли вийти з дому. Після звільнення Київської області ми почали їздити з хлібом туди, налагодили роботу з волонтерами, щоб допомагати масштабніше. Потім до нашої сфери допомоги додалась Чернігівська, Харківська області та інші східні регіони. Так ми фактично перейшли від продажу кексів і круасанів до безкоштовної допомоги хлібом тим, кому це зараз потрібно»,


- розповідає директорка пекарні Наталія Шадріна.

150 тисяч хлібин – компанія спекла і передала з початку березня

Кінцевої мети організація не має, та обіцяє виконувати свою важливу місію рівно до тих пір, доки люди цього потребуватимуть.

«Ми печемо хліб для людей. Ми бачимо фотографії, хто отримує цей хліб і ясно, що він потрібен. Бо в Києві спокійно, а десь у людей немає їжі. Думаю, це важливо - те, чим ми займаємось. Іде війна і кожен робить те, що може. Ми можемо пекти хліб, і всі в пекарні знають, що наша праця важлива»,


- зазначає пекар Андрій Волошин.

Робота пекарні здійснюється виключно завдяки підтримці донорів, спонсорів та партнерів.

За фінансування Corteva пекарня виготовила близько 7 тисяч буханок хліба, які були роздані постраждалим на звільнених територіях.

- Допомога дітям, їхнім батькам та медичним закладам

Фонд «Крона» був створений у 2007 році та спершу спеціалізувався, головним чином, на допомозі дітям. Але із появою нових викликів, спершу – із початком пандемії, і згодом – із повномасштабною війною в Україні, - переорієнтувався на покриття ширшого кола питань.

«Ми орієнтуємося на ті виклики і актуальні соціальні проблеми, які виникають. Тому нашими підопічними є і дорослі. Сфера, в якій ми зараз працюємо – це охорона здоров’я і соціальне благополуччя сімей»,


- зазначає координатор програм фонду «Крона» Лариса Сідельнік.

На сьогодні основні напрямки роботи фонду:

За 7 місяців війни фонд надав українцям допомоги більше, ніж на 25 мільйонів гривень.

Медичні проекти

Благодійний фонд «Крона» закупив більше 45 одиниць медичного обладнання для лікарень, обладнав 3 машини швидкої допомоги, забезпечував медиків кровоспинними засобами, медичними інструментами тощо.

Завдяки допомозі від Corteva фонд придбав і передав у Вознесенську багатопрофільну лікарню, Сумський обласний клінічний госпіталь та Військово-медичний клінічний центр Північного регіону у Харкові дефібрилятори, апарати для підігріву крові, медичні відсмоктувачі, інфузійні насоси, кровоспинні матеріали, каталки тощо. Ці засоби призначені для надання невідкладної медичної допомоги людям, які постраждали від бойових дій та ракетних обстрілів.

У перші місяці війни фонд допоміг обладнати бомбосховище у київському Охматдиті.

Для військових

Для військових медиків фонд придбав 350 тактичних аптечок, для ЗСУ – засоби зв’язку, рації, квадрокоптери та іншу техніку.

Гуманітарна допомога

Фонд передав громадянам близько 5 тон продуктів харчування та засобів гігієни, тим самим допомігши 4,5 тисячам осіб, що постраждали від війни.

Разом з Corteva фонд забезпечив продуктовими та гігієнічними наборами 1000 сімей переселенців у Хмельницькій та Полтавській областях.

- Допомога переселенцям та пораненим бійцям

Ініціатива була створена у перші тижні війни власником мережі ресторанів Дмитром Дубасом та телеведучим і речником Андрія Шевченка - Миколою Васильковим. Їхня діяльність починалася з того, що волонтери розвозили обіди військовим та на пости тероборони, розвідникам, пожежникам, у церкви, лікарні.
Кількість обідів доходила до 1500 на день.
Згодом діяльність волонтерської організації дещо переформатувалася.

Дні переселенців у Києві

Два рази на тиждень волонтери організовують у столиці так звані Дні переселенців, під час яких надають внутрішньо переміщеним особам різноманітні види допомоги: забезпечують їх їжею та іншими важливими побутовими товарами, годують та надають медичні та юридичні консультації.

«У нас дуже багато переселенців з Луганщини, Херсонщини, Донеччини. Вони тікали ще на самому початку війни, взявши з собою тільки гроші, документи. Подекуди їм не вистачає найбазовіших речей. Ми дуже багато речей щотижня привозимо. Окрім одягу та взуття, пропонуємо мікрохвильовки, скороварки, матраси, постільну білизну, посуд, канцелярські вироби, книжки, товари для дітей – усе що завгодно. Потім ми ведемо переселенців на безкоштовні обіди. Також пропонуємо юридичні та медичні консультації»,


- розповідає співорганізатор волонтерської організації Микола Васильков.

За його словами, тимчасово організація припинила запис на Дні переселенця, оскільки черга наперед вже складає 4500 осіб.
Також волонтери надсилають гуманітарну допомогу у прифронтові регіони та інші точки, де ця допомога особливо потрібна.

Corteva стала першою великою міжнародною організацією, яка підтримала нову ініціативу. Міжнародний агробізнес профінансував проєкт «Місця Війни», який полягає в забезпеченні людей в містах та селах, що найбільше постраждали від російської агресії, продовольством, засобами гігієни, будівельними матеріалами, медичними препаратами та іншими необхідними речами.
Станом на сьогодні вже було виділено 600 великих продуктових індивідуальних наборів та інші товари першої необхідності.

Допомога військовим

Велику увагу організація приділяє підтримці важко поранених військових у шпиталях. Волонтери приносять бійцям літературу, малюнки і побажання від дітей, різноманітні речі для підняття їхнього бойового духу, організовують зустрічі зі знаменитостями.

Також волонтери допомагають забезпечити лікарні необхідним обладнанням: операційними столами, функціональними столами, ходунками тощо.
Серед іншої активності – організація благодійних заходів у Європі: спортивних матчів, концертів із залученням зірок, на яких волонтери збирають кошти для конкретних масштабних цілей.

Усі бажаючи допомогти волонтерам в їхній справі можуть задонатити за реквізитами:

ГО «Рестовратор»

ЄДРПОУ 44767067

UA233348510000000026004181855 – гривневий рахунок в банку ПУМБ

UA233348510000000026004181854 – мультивалютний рахунок в банку ПУМБ

Приват 5168 7422 3066 8034

Приват 4149 4993 7268 9644

Гаманець на BlockChain.com для біткоїнів:

1DUnFuEniC5QPGcth8tK6Eb4g9fMkgt4c3

Гаманець на Binance.com для USTD: TFUUDpEqvshnCFSYLXrsfTNxTRM2yQ47cZ

PayPall: vasylkov@yahoo.com

Також волонтери просять усіх небайдужих громадян допомагати їм речами: дитячим одягом, будь-якими гігієнічними засобами – усім, що може стати у нагоді людям у скруті. Навіть прості цигарки, за словами Миколи Василькова, є дуже затребуваним товаром.

- Допомога нужденним їжею, одягом, медикаментами

Організація була офіційно зареєстрована у квітні 2022 році та працює як гуманітарний фонд, що опікується допомогою цивільному населенню та медичним закладам. На сьогодні «Центр волонтерства і захисту» є однією з найбільших гуманітарних організацій в Україні.
Центр допомагає людям, що постраждали від війни, продуктовими та гігієнічними наборами, надає одяг, медикаменти та інші товари широкого вжитку.
Має власні хаби у Дніпрі, Києві, Харкові. Основні склади розташовані у Львові та Польщі

«Сюди донори надсилають усе необхідне, а ми сортуємо, координуємо та надсилаємо допомогу у ті міста України, де вона потрібна найбільше»,


- каже голова «Центру волонтерства і захисту» Андрій Немировський.

За час війни волонтери відвантажили:

У рамках співпраці із Центром компанія Сorteva забезпечила придбання понад 1100 продуктових наборів для допомоги близько 5000 людям з прифронтових регіонів Півночі, Сходу та Півдня України.

Від усіх небайдужих організація приймає донати (реквізити вказані на сайті), а також пряму допомогу у вигляді одягу, медикаментів, продуктів харчування, офісного обладнання і великогабаритної техніки тощо.

Банківський переказ

БО ‘ЦЕНТР ВОЛОНТЕРСТВА ТА ЗАХИСТУ’

ЄДРПОУ 44813500

Банк: АТ КБ “ПРИВАТБАНК”

ЄДРПОУ 14360570

МФО 305299

UAH: UA753052990000026005021028478
USD:
UA913052990000026004041018760
EUR:
UA283052990000026000001022080

- На варті продуктової безпеки українців

Ініціатива «Сади перемоги» зародилася із початком війни та була спрямована на забезпечення продовольчої безпеки громадян.

«Ми - проект міжнародної технічної допомоги «Супровод урядових реформ в Україні», втілюємося компанією Alinea International та фінансуємося урядом Канади. Реалізовуємо програму у супроводі з Міністерством аграрної політики і продовольства та Міністерством розвитку громад та територій України.
Ми розуміли, що росія цілеспрямовано хоче викликати штучний голод в Україні, дуже прицільно руйнуючи сільськогосподарські об’єкти та інфраструктуру. Тому запустили ініціативу із закликом, аби люди, які мають доступ до земельних ділянок, цього року вирощували овочі для себе самостійно»,


- розповідає старша керівниця сектору проєкту «Супровід урядових реформ в Україні та ініціативи «Сади перемоги» Тетяна Лебухорська.

Також в рамках програми українці отримують сушки, автоклави, банки для консервації – усе можливе обладнання для збереження своїх врожаїв на зиму.

«Станом на 1 вересня вони вже зібрали 17 тон овочів: помідори, огірки, кабачки. До кінця року планують подвоїти цей врожай. Свій врожай вони передавали переселенцям, допомагали іншим громадам, возили овочі людям в Бучу. Зараз активно допомагають східним громадам, ЗСУ. Це класний приклад того, як громади можуть забезпечувати свою продовольчу безпеку і безпеку інших громад»,


- додає Тетяна Лебухорська.

В рамках ініціативи вже навесні 5 тисяч українських сімей були забезпечені насінням овочевого набору. Також вони отримали засоби захисту рослин, добрива.
Допомогу отримують, в першу чергу, жителі деокупованих територій, внутрішньо переміщені особи, сім’ї з усиновленими дітьми та дитячі будинки сімейного типу, малозабезпечені люди.
Паралельно організатори ініціативи співпрацюють з територіальними громадами і сільськими радами по усій Україні.
Зокрема, Бучанська громада в Черкаській області виділила 4 гектари комунальної землі під «Сади перемоги», залучивши до обробітку переселенців і місцевих жителів.

Обладнання для переробки врожаю для 13 громад закуплено за рахунок фінансування Corteva Agriscience, що допоможе їм підвищити рівень їх продовольчої безпеки, та використовувати вирощену продукцію не лише для власних потреб, а й для тих громад та людей, які найбільше потребують допомоги.

Волонтери «Садів перемоги» не приймають донатів від фізичних осіб. Втім, кожен українець може дуже просто долучитися до ініціативи: просто розпочавши вирощувати овочі у себе на балконі, розказавши про це у своїх соцмережах та відмітивши сторінку Сади Перемоги

- Підтримка військових та переселенців задля наближення Перемоги

Фонд був створений майже два роки тому та спершу спеціалізувався на підтримці талановитої молоді та розвитку будівельної галузі.
Із початком повномасштабної війни команда Фонду спрямувала усі зусилля на допомогу армії та цивільному населенню.


Фонд направляв допомогу Миколаївській, Київській, Харківській, Запорізькій, Донецькій, Черкаській обласним військовим адміністраціям, Міністерству охорони здоров'я, Національній поліції України, Державній прикордонній службі, Департаменту стратегічних розслідувань тощо.

«Кожен волонтер робить усе, аби бути корисним. Ми з головою фонду власноруч розвантажували перші фури із гуманітарною допомогою, які надходили на Закарпаття із Австрії»,


- зазначив заступник голови фонду Юрій Іванов

Волонтери придбали 100 бронежилетів, інвалідні візки, медикаменти, обладнали кілька карет швидкої допомоги, закуповували медичне обладнання. Військовим у Запорізькій області фонд передав генератор, ліки, засоби гігієни та продукти. Для переселенців – надавав гуманітарну допомогу.

Завдяки фінансуванню Corteva Agriscience Фонд сприяв створенню дитячого центру вроджених вад серця у Івано-Франківську на базі Обласної дитячої клінічної лікарні та Центральної міської клінічної лікарні з метою проведення кардіо-операцій та профільного лікування дітей, включаючи переселенців з постраждалих регіонів України.

Крім того, Фонд надав допомогу психоневрологічному інтернату з геріатричним відділенням у Київській області, який постраждав від окупантів.
Інший проект фонду – літня школа англійської мови для 40 дітей з Маріуполя.

«Ми постійно робимо усе можливе і неможливе, аби бути надійним тилом для нашої держави і пришвидшувати довгоочікувану Перемогу»,


- додав Юрій Іванов.

Реквізити для зарахування в гривні :

Одержувач БО “БФ ВІКТОРА ЛЕЩИНСЬКОГО”

ЄДРПОУ/ РНОКПП 43930925

Банк АТ “А-Банк” код банка 307770

Рахунок UA653077700000026003011143935

Призначення платежу: Благодійний внесок.

Реквізити для зарахування в доларах США:

Одержувач БО “БФ ВІКТОРА ЛЕЩИНСЬКОГО”

ЄДРПОУ/ РНОКПП 43930925

Банк АТ “А-Банк” код банка 307770

Рахунок UA353077700000026004011143956

Призначення платежу: Благодійний внесок.

Реквізити для зарахування Євро:

Одержувач БО “БФ ВІКТОРА ЛЕЩИНСЬКОГО”

ЄДРПОУ/ РНОКПП 43930925

Банк АТ “А-Банк” код банка 307770

Рахунок UA533077700000026003011143957

Призначення платежу: Благодійний внесок.

- Благодійний рух харків’ян

Організація займається благодійною діяльністю з 2019 року. Із початком повномасштабної війни волонтери об’єдналися з небайдужими харків’янами та зорганізувалися у волонтерську організацію Kvitka.help.
Організація надає адресну гуманітарну допомогу жителям Харкова та області, забезпечуючи їх питною водою, засобами гігієни та медикаментами.

За час своєї роботи «Звичайні люди»:

«Відповідно до звернень громадян ми формуємо пакети та робимо адресну доставку. Результатом нашої роботи є соціальна допомога, в середньому, 35 000 громадянам Харкова та області на місяць. Для такого результату ми створили ефективну систему формування та видачі замовлень: від організації колл-центру і складу до пакування та доставки замовлень нужденним громадянам»,


- розповідає керівник та організатор організації «Звичайні люди» Ганна Вовк.

Corteva надала грошову допомогу для закупівлі товарів соціального характеру для близько

3000 мешканців Харкова та Харківської області.

На потреби ЗСУ волонтери привозять тактичні медикаменти, спеціальний одяг та товари подвійного призначення.

PayPal ( Hanna Vovk): vovk21021984@gmail.com

Монобанк (Вовк Ганна): 5375414126473296

А-Банк (Вовк Ганна): 51691570037957

Приватбанк (Тарасов Илья): 4149 4993 8320 0225

- Ініціативна молодь допомагає тим, хто цього потребує

На сьогодні організація об’єднує понад 2300 волонтерів, які щодня пакують та роздають сотні продуктових наборів, медикаментів та засобів гігієни українцям, які найбільше цього потребують.

З перших днів війни волонтери організували масштабний міжнародний гуманітарний проєкт Let`s do it Ukraine SOS.

«Незважаючи на свій юний вік, волонтери роблять колосальну роботу. Ми закликаємо не зупинятися, і долучатись кожному, особливо перед початком холодного сезону, проводити прибирання у себе вдома та приносити речі у наші гуманітарні штаби. Навіть одна стара, на вашу думку, кофтинка може врятувати комусь життя»,


- зазначила координаторка Let’s do it Ukraine SOS Юлія Мархель.

На сьогодні гуманітарна ініціатива надає допомогу у 18 областях.

Волонтери розподілили понад 3000 тон гуманітарної допомоги для понад 422 тисяч українців та роздали майже 107 тисяч продуктових наборів.
Надана українцям допомога еквівалентна 46 мільйонам доларів.

Corteva підтримала кухонним обладнанням гуманітарний штаб у Київській області та профінансувала роботи з благоустрою Білоцерківського військового шпиталю, де розміщуються постраждалі військові.

Найменування організації: ГО ЛДЮ

Код отримувача: 39605269

Назва банку: АТ КБ “ПРИВАТБАНК”

Рахунок отримувача у форматі IBAN: UA423052990000026000025019046

Призначення платежу: безповоротна благодійна фінансова допомога в рамках гуманітарного проєкту Let’s do it Ukraine SOS

- Допомога бійцям та вразливим верствам населення

Був зареєстрований у листопаді 2014 році членами відомої в Харкові волонтерської групи Help Army.
Працює по усій території України.
Воїнів ЗСУ та ТРО волонтери намагаються забезпечити усім необхідним - від питної води до рацій, та від цигарок до приладів нічного бачення. Також фонд виконує гуманітарну місію: закуповує та привозить у Харків їжу, ліки та інші соціально значимі товари.

КОЖНА ВАША ГРИВНЯ РЯТУЄ ЖИТТЯ УКРАЇНЦЯМ І НАБЛИЖАЄ НАШУ ПЕРЕМОГУ!

Результати роботу Штабу допомоги внутнрішньо переміщених особам:

За сім місяців повномасштабного вторгнення волонтери Фонду провели закупівлі і поставки до своїх бенефіціарів майже на 19 мільйонів гривень та опрацювали близько 4000 кубометрів гуманітарної допомоги.

Для військових фонд передає продукти харчування, обладнання та екіпіровку, засоби тактичної медицини та навіть україномовну літературу.
Окремий напрямок — придбання та ремонт автотранспорту, в числі якого було передано 7 сучасних позашляховиків.

Інший важливий напрям роботи фонду – підтримка лікарень шляхом закупівлі необхідного обладнання та медикаментів. Завдяки фінансуванню Corteva Фонд придбав електрохірургічне обладнання для Військово-медичного клінічного центру Північного регіону Харкова.

Крім того, волонтери беруть участь в евакуації та підтримці цивільного населення Харкова.

«Деякі наші волонтери зараз служать в армії, воюють на передовій. А ми, всі учасники Фонду, працюємо в режимі 24/7, створюючи міцний тил. Приходять нові люди, команда зростає, поширюється сфера діяльності і території впливу. Запекла боротьба за незалежність і свободу України триває, і ми кажемо нашим захисникам, як і в 2014-му році: друзі, ми прикриємо вас з тилу»,


- розповідає директорка БФ “Харків з тобою” Олена Рофе-Бекетова.

Також Фонд реалізує програму «Стежка Надії», що дає змогу українським дітям із зон бойових дій отримати психологічну та фізичну реабілітацію в закладах країн Європи: Польщі, Болгарії, Італії, Франції тощо.

Всі ці ініціативи Фонд здійснює за допомогою доброчинних внесків громадян, за підтримки українського бізнесу і благодійників з-за кордону.

Рахунок в українських гривнях Благодійна організація «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ХАРКІВ З ТОБОЮ»

Код ЄДРПОУ: 39488268

Банк АТ КБ “ПриватБанк”, МФО 351533

Основний рахунок UA103515330000026004052333438

Картка 4246001030178895

Захисникам допомога UA673515330000026009052241644

Картка 4246001030011195

“Врятуй дітей. Стежка надії” UA203515330000026001052332487

Картка 4246001030192318

Паливо для волонтерських машин UA463515330000026002035901931

Картка 4246001030192326

Призначення: благодійний внесок на статутні цілі.

- Активна молодь на захисті української державності

Скаутська організація «Пласт», що відома своєю діяльністю з виховання молоді, із початком повномасштабної війни також не змогла лишатися осторонь та долучилася до усебічної допомоги ЗСУ, іншим волонтерським організаціям, внутрішньо переміщеним особам.
Волонтери постійно залучають дітей до проведення ярмарок по збору коштів, відвідують солдатів у шпиталях, допомагають пораненим.
Зокрема, осередок Пласту у Самборі (Львівська область) надає значну допомогу внутрішньо переміщеним особам, яких щодня приїжджало по кілька сотень.

«Багато евакуаційних поїздів приїжджають. З початку березня ми відкрили Штаб допомоги внутрішньо переміщеним особам, почали домовлятися про гуманітарну допомогу, забезпечували внутрішньо переміщених осіб їжею, товарами першої необхідності»,


- зазначає голова пластового осередку у місті Самбір Роман Керелюс.

Результати роботу Штабу допомоги внутнрішньо переміщених особам:

Гуманітарна допомога включає продукти харчування для дорослих та дітей, засоби гігієни, а також побутові та господарські товари.
Також пластуни закривали питання з житлом для переселенців. За час роботи штабу волонтери знайшли житло для близько 300 українців.
Вони самостійно обдзвонювали власників нерухомості та власними силами закривали питання по ремонту та обладнанню будинків меблями, постільною білизною, кухонним приладдям тощо.

За підтримки компанії Corteva пластуни надають гуманітарну та психологічну допомогу особам, які вимушено залишили свої домівки та шукають притулку в західних регіонах України.

На даний момент організація готує домівки внутрішньо переміщених осіб до зими, закуповуючи для них обігрівачі та встановлюючи енергозберігаючі вікна.

«Наша основна мета на сьогодні - підготувати наявні помешкання до зими, а також масштабувати свою роботу, залучивши нових волонтерів та збільшивши адміністративний апарат. Досить багато запитів з’являється останнім часом»,


- додає Роман Керелюс.

Підтримати пластунів можна донатом на картку: 5375411200836380.

Завдяки таким злагодженим діям відповідального бізнесу та небайдужих громадян, які не залишилися осторонь та донатять заради нашого спільного майбутнього, Україна вистояла у найважчі місяці повномасштабної війни та продовжує стояти, незважаючи на постійні спроби рашистів зламати нашу волю.
Заради якнайшвидшого наближення нашої спільної Перемоги – громадянам спільно с бізнесом, урядовими організаціями та міжнародними партнерами слід продовжувати шлях цією стежкою єднання, підставляючи плече підтримки для тих, хто насправді цього потребує. Тільки так і переможемо!