Вода в Крим - окупанти продовжують обмежувати подачу води / REUTERS

В окупованому Криму продовжують запроваджувати обмеження подачі води.

Про це заявила підконтрольна Кремлю голова окупаційної адміністрації Алушти Галина Огнєва, повідомляє Крим.Реалії.

«Із середи, 23 вересня, ми запроваджуємо в Алушті, Партеніті та Малому Маяку обмежувальні заходи подачі води. А саме: в нічний час із 23:00 до 05:00 у системі водопроводу буде знижено тиск. Вода буде, але йтиме вона під низьким тиском. Це тимчасовий захід, але він допоможе заощадити й не допустити ситуації повної відсутності води», - написала Огнєва на своїй сторінці в Facebook.

Вона підкреслила, що в Ізобільненському водосховищі залишився «невеликий обсяг, якого вистачить лише до грудня».

За даними Огнєвої, зниження тиску води у водопроводі допоможе заощадити щонайменше 10 тис. кубометрів води на добу, а «це гарантія того, що навіть без опадів вода буде в кранах будинків і квартир до квітня наступного року».

Читайте такожУ Чорному морі до 2050 року буде більше пластику, ніж риби - очільник Мінприроди

Разом із тим 18 вересня на засіданні оперативного штабу керівник підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов заявив, що горизонти водосховищ на півострові продовжують скорочуватись і зменшуватись.

З 24 серпня в Сімферополі та ще 39 населених пунктах Сімферопольського та Бахчисарайського районів через посуху та обміління водойм стартував перший етап обмеження подачі води. З 2 вересня запровадили другий етап обмежень - встановили погодинний графік подачі води. Влада Сімферополя опублікувала карту, де вказано місце розташування місткостей із водою.

З 7 вересня в Сімферополі, Бахчисараї та Сімферопольському районах почався третій, найжорсткіший, етап обмежень подачі води. Питну воду жителям подають суворо по годинах - вранці та ввечері. За інформацією російської влади Сімферополя, на третьому етапі споживання води знизиться до 100 тис. кубометрів на добу замість 160 тис. кубів.

Окупаційна влада Криму повідомила, що готується до «найгірших сценаріїв» із водопостачанням півострова. Підконтрольний Кремлю очільник Криму Сергій Аксьонов раніше не виключив, що Росія визнає надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Засуха в Криму: що відомо

  • 11 вересня представник МЗС Росії Марія Захарова порівняла припинення поставок води до окупованого Криму з «тортурами та нелюдським поводженням».
  • Україна забезпечувала до 85% потреб півострова в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом.
  • Після окупації Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.
  • Влада України заявляє, що відновлення подачі води через Північно-Кримський канал до Криму можливе лише після деокупації півострова.