Ілюстрація REUTERS

Після запуску об'єднаної точки та віртуального реверсу з Угорщини, цей напрямок став основним маршрутом постачання природного газу в Україну з часткою практично в 50% від загального обсягу імпорту, повідомив у Facebook голова держкомпанії «Оператор ГТС України» Сергій Макогон.

Читайте такожЦінами на газ в Європі пророкують падіння до мінусових значень

Він зазначив, що Словаччина за обсягом поставок опустилася на друге місце - 34%.

Відео дня

За його словами словацька компанія Eustream все ще не запропонувала ринку нову послугу з транзиту газу в Україну з ЄС, хоча збиралася зробити це ще на початку травня.

Також він повідомив, що Польща значно підросла - до 16%, причому віртуальним реверсом імпортується більш ніж половина від загального обсягу.

«Упевнений, що після запуску віртуальної точки на кордоні Польща-Україна, цей напрямок стане ще більш цікавим, але все залежить від того, яким буде встановлено тариф з польської сторони. Наявність альтернативних маршрутів постачання газу в Україну і вільний імпорт газу в країну гарантує справедливе ціноутворення для споживачів України. Як результат, слідом за зниженням ціни на газ в ЄС ціна на газ в Україні знизилася вже до 1860 грн за тис. куб. м », - зазначив він.

Макогон також повідомив, що в останні тижні імпорт газу в Україну стабілізувався на рівні близько 44 млн куб. м на добу.

Як повідомляв УНІАН, Україна у 2019 році збільшила імпорт природного газу на 34,4%, або на 3,65 млрд куб. м, - до 14,25 млрд куб. м.

У 2018 році, у порівнянні з 2017 роком, Україна скоротила імпорт природного газу на 24,6% - до 10,59 млрд куб. м.

Україна в кінці листопада 2015 року відмовилася від закупівлі природного газу у російського «Газпрому».