Велика частина відкритих цього року кримінальних справ про рейдерство не дійшли до суду / фото УНІАН

Близько 57% пов'язаних з рейдерством кримінальних справ, які були відкриті цього року, не дійшли до суду.

Читайте такожВ Україні планують створити Антирейдерську міжвідомчу раду при президентові-ЗМІ

Про це повідомляє прес-служба платформи для роботи з відкритими даними OpenDataBot на своєму сайті.

Відео дня

"Рейдерство погіршує інвестиційну привабливість і ускладнює ведення бізнесу в Україні. Щорічно кількість рейдерських атак в Україні зростає, а до суду доходить менш як 43% таких випадків", - сказано в повідомленні.

Зокрема, за 8 місяців 2020 року було відкрито 606 кримінальних справ, пов'язаних з рейдерством.

"Найчастіше в суді розглядаються справи про рейдерство, що стосуються статті 205 Кримінального кодексу - підробка документів, що подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та ФОПу. З 451 відкритого провадження до суду прийшло 262 справи. Це 55%", - сказано в повідомленні.

Згідно з повідомленням, справи, пов'язані з 206 статтею Кримінального кодексу - протидія господарській діяльності та протиправне заволодіння майном - до суду майже не доходять. Загалом у 2020 році в суді були розглянуті лише дві такі справи.

Також прес-служба повідомила, що за останні 5 років кількість кримінальних проваджень щодо рейдерства зросла у 2,5 раза: з 290 справ у 2015 році до 786 у 2019 році, і тенденція до збільшення зберігається.

Що цьому передувало

  • У січні цього року президент України Володимир Зеленський закликав громадян звертатися до офісу протидії рейдерству для захисту своїх законних прав на майно.