Ілюстрація REUTERS

Роль і поведінка правоохоронної системи часто є індикаторами демократичності виборів, а її дії або бездіяльність можуть мати не менш серйозний вплив на кінцевий результат кампанії, ніж інтенсивність агітації.

Про це йдеться в аналітичному матеріалі «Співпраця з поліцією: на шляху до законності виборів», опублікованій на сайті Громадянської мережі ОПОРА.

«Діалог громадськості з поліцією необхідно починати вибудовувати ще задовго до виборів, щоб правоохоронці чітко розуміли свою роль і очікування від них. З 2014 року ОПОРА працює в питанні поліпшення виборчого законодавства і взаємодіє з правоохоронною системою, проводить тренінги та навчає алгоритмів дій щодо порушень на виборах», - йдеться в публікації.

Відео дня

Перед двома виборчими кампаніями у 2019 році ОПОРА підготувала тренерів і розробила навчальні матеріали для патрульної поліції, яка повинна була виїжджати на виклики та для слідчих, які повинні були збирати доказову базу.

Читайте такожДепутати стали прогулювати майже вдвічі менше голосувань - ОПОРА

«Наші тренери під час парламентських і президентських виборів об'їздили всі області України, навчаючи поліцейських. Ці тренінги стали ефективною платформою для роз'яснення виборчих процесів, обговорення конкретних прикладів порушень на виборах, з якими зіткнулися правоохоронці в попередні роки й відпрацювання дій поліції під час фіксування правопорушень. Всього ми навчили близько 3000 співробітників поліції превенції та слідчих», - підкреслюють в організації.

ОПОРА також організувала Школу виборчих комісарів на базі Львівського державного університету внутрішніх справ. У цьому вузі для студентів 3-го курсу юридичного факультету та правоохоронців, які проходять підвищення кваліфікації, організований навчальний курс «Виборчі порушення в діяльності Національної поліції України».

Організація також оприлюднила свої рекомендації для налагодження зв'язку з правоохоронними органами в ході виборчого процесу.