Під скорочення попали пільгові категорії осіб / фото: УНІАН

У Сумах правоохоронці встановлюють правомірність звільнення 47 медичних працівників комунальної установи «Сумський міський клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії».

Як повідомили УНІАН у прес-службі прокуратури Сумської області, Сумською місцевою прокуратурою 1 квітня розпочато кримінальне провадження за фактом ймовірного порушення законодавства про працю (ч. 1 ст. 172 КК України).

Підставою для початку слідства послугував відеосюжет, оприлюднений на одному з місцевих телеканалів, у якому йдеться про те, що в пологовому будинку під час карантину звільняють з роботи 47 медиків з ймовірними порушеннями вимог чинного законодавства.

Відео дня

«Під скорочення потрапили пільгові категорії осіб, зокрема, матері-одиначки, особи, яким залишилося 1-2 роки до виходу на пенсію тощо. У рамках кримінального провадження буде встановлено правомірність звільнення медиків в умовах пандемії», – зазначили у прес-службі відомства.

За інформацією начальника обласного управління охорони здоров’я Дмитра Кравцова, в медустанові вчора було скорочено 37 співробітників, що пов’язано з оптимізацією, і люди заздалегідь були попереджені про можливе звільнення.

«Із 16 звільнених лікарів – 13 пенсіонери. Трьом з них запропонована зайнятість на неповний робочий день. Також скорочено 10 середніх медпрацівників, яким були запропоновані місця на вакантні посади в цій медустанові. Але вони відмовилися. На сьогодні в пологовому будинку існує 5 таких вакантних місць і посада бухгалтера, від якої відмовився фахівець з економічною освітою. Ще під скорочення потрапили чотири санітарки і сім працівників допоміжних підрозділів», – уточнив посадовець.

У свою чергу директор КУ «Сумський міський клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії» Ольга Чирва пояснює скорочення персоналу проведенням реформування медичної галузі та вимушеним заходом, оскільки економічний аналіз показав, що сума коштів, яку планується отримувати від Національної служби здоров’я, не покриватиме всі витрати на оплату праці персоналу.

За її словами, станом на 1 квітня штатний розклад медустанови зменшився на 86,25 одиниці: станом на 1 січня було 360,5 одиниці, а на сьогодні залишилося 274,25 одиниці.

За інформацією Чирви, наразі загальна кількість скорочених працівників становить 37, із них 16 лікарів, 10 медичних сестер та акушерок, 4 молодших медичних сестри та 7 інших працівників. Окрім того, 8 чоловік (1 сестра медична, 3 молодших сестри, 4 – інших) було звільнено за п. 6 ст. 36 Кодексу законів про працю України як не згодних продовжувати роботу через зміну істотних умов праці.

Також відомо, що 1 квітня скороченим працівникам пологового будинку видали на руки трудові книжки та копії відповідного наказу про звільнення з роботи. Медпрацівники вважають скорочення незаконним, стверджуючи, що профспілка відмовилась погоджувати їх звільнення.

Працівники пологового будинку мають право оскаржити своє звільнення у суді.