Україна запропонувала переведення зустрічей у формат відеоконференцій / belarushotels.by

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявляє, що Україну категорично не влаштовує повільність просування переговорів у рамках Мінського процесу з урегулювання ситуації на Донбасі.

Як повідомляє прес-служба Офісу президента, про це Єрмак заявив під час зустрічі української делегації з німецькими колегами в Берліні 2 червня.

Українська сторона вдячна німецькій стороні за підтримку в межах «нормандського формату», а також за підтримку реформ, йдеться в повідомленні.

Відео дня

Представники України і Німеччини обговорили питання двосторонньої співпраці та обмінялися досвідом протидії пандемії коронавірусу. Особлива увага була приділена спільним зусиллям з досягнення миру на сході України.

Читайте такожЄ рік: Зеленський встановив дедлайн для Путіна

Під час перемовин сторони обговорили стан виконання домовленостей, укладених за результатами саміту лідерів країн «нормандської четвірки» в Парижі у грудні 2019 року.

На зустрічі з міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом Єрмак розповів подробиці переговорів у межах Тристоронньої контактної групи у Мінську. Він також повідомив про оновлення складу та підвищення статусу української делегації в ТКГ.

«Україну категорично не влаштовує повільність просування вперед у Мінському форматі. Тому ми робимо все можливе, щоб переговори були більш ефективними. Ми не лише запропонували переведення зустрічей у формат відеоконференцій в режимі 24/7. Президент України Володимир Зеленський істотно розширив українську делегацію у складі Мінської групи та підвищив статус її членів», – сказав керівник Офісу президента.

Як повідомляв УНІАН, 5 травня Зеленський затвердив склад делегації України для участі у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях.

Українську делегацію у ТКГ очолює екс-президент Леонід Кучма, його першим заступником став віце-прем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, заступником - голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Юлія Свириденко стала представником України в робочій підгрупі із соціально-економічних питань.

Голова Комітету ВР з питань правової політики Андрій Костін призначений представником України в робочій підгрупі з політичних питань.

Заступник міністра оборони Олександр Поліщук представлятиме Україну в робочій підгрупі з безпекових питань.

Голова Комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова стала представником України в робочій підгрупі з гуманітарних питань.