Зеленський вважає, що необхідно знайти інший підхід / фото president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з Кабінетом міністрів наголосив на необхідності більш жорсткої кримінальної відповідальності за водіння в нетверезому стані, що призвело до загибелі людей внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.

Про це повідомила прес-служба Офісу президента.

Читайте такожЗеленський відреагував на ДТП з чотирма загиблими під КиєвомЗеленський наголосив, що ситуація на автошляхах залишається вкрай складною і доказом цього є остання аварія, спричинена п’яним водієм 12 липня під Києвом – внаслідок ДТП загинуло чотири особи, ще одна дитина перебуває в тяжкому стані.

Відео дня

«Хочу висловити співчуття родині загиблих. Прошу надати всю необхідну допомогу, зокрема для лікування дитини», – сказав він.

За словами президента, загалом за перше півріччя 2020 року на дорогах загинуло майже 1,5 тис. осіб. «У ДТП в Україні гине більше людей, згідно зі статистикою, ніж на війні. Така кількість може навіть порівнятися з будь-якою епідемією», – додав Зеленський.

Президент зазначив, що чинні закони, рішення та стратегії нічого не вирішили й радикально не змінили ситуації на дорогах. «Бездіяльність та безвідповідальність – ці два слова характеризують ставлення влади на всіх рівнях до цієї проблеми… Вчорашнє жахливе ДТП – це прямий наслідок того, що люди не усвідомлюють відповідальності, коли напідпитку сідають за кермо», – наголосив глава держави.

Зеленський нагадав, що Міністерство внутрішніх справ виступало за підписання закону № 720-IX (законопроект № 3314), за яким відповідальність за водіння напідпитку поверталася зі статусу кримінальних проступків до Кодексу про адміністративні правопорушення. Були аргументи, що кримінальний порядок паралізує роботу, адже процедура документування кримінального проступку є значно складнішою та потребує більше часу.

Тому, на думку президента, повинен бути знайдений інший підхід. Зокрема, оскільки чинні штрафи не мають відповідного стримувального ефекту для водіїв, що сідають за кермо напідпитку, потрібно збільшити їх у 5-10 разів (якщо порушення правил незначне). У разі, якщо п’яний водій спричинив ДТП, яка призвела до людських жертв, має бути запроваджена більш сувора кримінальна відповідальність. «Якщо водіння напідпитку спричинило загибель – строк покарання має бути збільшений. Можливо, до довічного ув'язнення. Я – за максимальну криміналізацію цих злочинів. Жорстко й надовго. І з максимальним розголосом... І щоб жоден суд не думав когось «відмазати», – заявив президент.

Президент звернувся до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, щоб протягом тижня були підготовлені пропозиції та сформований дієвий план заходів з підвищення безпеки дорожнього руху.

«І наостанок. Ми з вами не можемо впливати на правоохоронні органи та суди, але ця справа буде на моєму особистому контролі. За нею буде слідкувати, впевнений, вся країна. Ніхто не зрозуміє, якщо ця особа, через яку загинула така кількість людей, якимось чином, через якісь умови чи знайомства, вийде під заставу, на свободу чи на поруки», – зазначив Зеленський.

Як повідомляв УНІАН, 12 липня на Столичному шосе поблизу Києва нетверезий водій автомобіля Mercedes на смузі зустрічного руху врізався в автомобіль Hyundai. Внаслідок зіткнення загинули водій Hyundai, його дружина і двоє дітей. Ще одну дитину, хлопчика 2006 року народження, доставили до лікарні у тяжкому стані.

Водія Mercedes затримано і госпіталізовано. За результатами тестування приладом Drager у водія визначено вміст алкоголю в крові 1,32 проміле. Йому інкриміновано ч. 3 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб) Кримінального кодексу України.