У Білорусі вирішують, що робити із затриманими бойовиками ПВК "Вагнера" / скріншот відео

Білоруський ресторатор і опозиційний діяч Вадим Прокоп'єв вважає, що президент Білорусі Олександр Лукашенко ніколи не видасть затриманих в Білорусі найманців ПВК "Вагнера" Україні.

Про це він сказав в ефірі "Апостроф TV".

Читайте такожУ Росії затримання "вагнерівців" в Білорусі назвали провокацією "третіх країн"

Відео дня

"Це точно вагнеровці, їх ідентифікували, знайшли на сайті "Миротворець" - вони точно воювали на Донбасі. Україні вони точно потрібні в суді, тут, живі. Лукашенко їх точно не віддасть. Я впевнений що він віддасть їх Росії. Вони приїхали без зброї. Зв'язок їх з білоруськими опозиціонерами не доводиться ніяк. За винятком, якщо вони самі на себе не напишуть свідчення", - сказав він.

За його словами, наразі є два можливих сценарії, за якими будуть розвиватися події.

"Перше - російські силові структури таким чином перевіряють системи дії білоруської влади. Не секрет, що між ними є і конфлікт між двома ОЗУ. Я допускаю що відпрацювати протоколи взаємодій білоруських спецслужб на прикладі 33 неозброєних бійців, це один з видів розвідки. Друга версія. Лукашенко сам їх найняв, в цьому випадку він домовився з Пригожиним або можливо з шефами Пригожина. Ці швидше за все неприємні люди, можливо злочинці, яких в Україні потрібно судити, вони отримають гроші за те, що пережили неприємний арешт і кілька тижнів у білоруській в'язниці", - вважає ресторатор.

Як повідомляв УНІАН, 29 червня в Білорусі затримали російських бойовиків з ПВК «Вагнера», 32 - під Мінськом і ще одного - на півдні країни. Серед них були й ті, хто воював проти України на Донбасі.

Правоохоронні органи Білорусі повідомили, що до них надійшла інформація про прибуття понад 200 бойовиків для дестабілізації ситуації в період виборчої кампанії. При собі кожен росіянин мав невелику ручну поклажу, і на всіх - три великі важкі валізи, завантаження яких у транспортний засіб здійснювали кілька чоловіків.

Білорусь звернулася до української влади щодо перевірки причетності затриманих до скоєння злочинів в Україні.

30 липня Україна почала консультації з Білоруссю про екстрадицію бойовиків.