Єрмак пояснив, що необхідно для наступного обміну утримуваними особами / фото ОП

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак наголошує, що від допуску представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до утримуваних українців на окупованих Донбасі і в Криму, а також на території Росії залежить розблокування їхнього звільнення.

Як повідомили УНІАН у прес-службі глави держави, Єрмак у Берліні обговорив із зовнішньополітичним радником канцлера ФРН Яном Гекером важливість активізації переговорів щодо Донбасу.

Читайте такожУкраїна вимагатиме від РФ компенсації збитків унаслідок агресії в Керченській протоці – МЗС

Відео дня

Так, керівник ОП у межах робочого візиту до Німеччини заявив, що Україна продовжує наполягати на якнайшвидшому виконанні домовленостей грудневого саміту «нормандської четвірки» в Парижі для розблокування можливості проведення наступного саміту лідерів держав у Берліні.

На думку Єрмака, два раунди взаємного звільнення утримуваних осіб за узгодженою формулою «всі визначені на всіх визначених» успішно проведені після Паризького саміту лідерів держав – учасниць «нормандського формату» – позитивні приклади того, як ці угоди можуть бути реалізовані. Але, за його словами, для розблокування подальших взаємних звільнень представники МКЧХ повинні одержати доступ до осіб, незаконно утримуваних в ОРДЛО, а також у Криму та Російській Федерації.

Крім того, Єрмак наголосив на важливості припинення обстрілів як базовій умові для просування мирного процесу.

Співрозмовники обговорили співпрацю України з Європейським Союзом.

Українська сторона розраховує на підтримку з боку Німеччини євроінтеграційних прагнень України під час майбутнього головування ФРН у Раді ЄС з 1 липня, зазначив Єрмак.

У зустрічі з Гекером також взяли участь заступник керівника Офісу Глави держави Ігор Жовква, радник президента України Руслан Демченко, віце-прем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та міністр оборони Андрій Таран.

Як повідомляв УНІАН, 28 травня стало відомо, що на наступному засіданні Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) з урегулювання ситуації на Донбасі, який має відбутися у червні, обговорюватимуться сформовані списки на взаємне звільнення утримуваних осіб.

6 квітня в два етапи відбулося взаємне звільнення утримуваних осіб на території Донецької та Луганської областей. Було звільнено 20 українських громадян. Серед звільнених переважно цивільні особи, а також двоє військових і один співробітник правоохоронних органів.

17 квітня президент України Володимир Зеленський заявив, що наступним кроком у процесі обміну стане звільнення незаконно ув'язнених українців, яких утримують на території тимчасово окупованого Криму і РФ.

22 квітня Зеленський висловив готовність у рамках обміну за одного українського військового віддавати хоч 100 «беркутівців».

23 квітня спеціальний представник діючого голови ОБСЄ в Україні і ТКГ посол Хайді Грау заявила, що наступний обмін на Донбасі планується здійснити у форматі «всіх встановлених на всіх встановлених».