Обмін полонених - Єрмак пояснив уповільнення процесу обміну / фото ОП

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак пояснив, чому процес наступного взаємного звільнення утримуваних осіб поки загальмований.

Як повідомила прес-служба Офісу президента, про це Єрмак заявив під час зустрічі української делегації з німецькими колегами в Берліні 2 червня.

За його словами, процес обміну утримуваних осіб загальмувався через епідемію COVID-19 та недопуск представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до утримуваних осіб на окупованих територіях.

Відео дня

Читайте такожОдного зі звільнених в рамках "великоднього" обміну полоненими заарештував київський суд - ЗМІ

Під час зустрічі сторони погодилися, що з часу проведення грудневого саміту «нормандської четвірки» досягнуто відчутного прогресу у взаємному звільненні утримуваних осіб. «Однак рух до наступного взаємного звільнення, на жаль, поки загальмований. І нам заважає не лише епідемія коронавірусу, а й конкретне невиконання іншою стороною домовленості «нормандського саміту» в Парижі про допуск представників МКЧХ до місць утримання заручників на тимчасово окупованих територіях», - зазначив Єрмак.

Як повідомляв УНІАН, 6 квітня в два етапи відбулося взаємне звільнення утримуваних осіб на території Донецької та Луганської областей. Було звільнено 20 українських громадян. Серед звільнених переважно цивільні особи, а також двоє військових і один співробітник правоохоронних органів.

17 квітня президент України Володимир Зеленський заявив, що наступним кроком у процесі обміну стане звільнення незаконно ув'язнених українців, яких утримують на території тимчасово окупованого Криму і РФ.

22 квітня Зеленський висловив готовність у рамках обміну за одного українського військового віддавати хоч 100 «беркутівців».

23 квітня спеціальний представник діючого голови ОБСЄ в Україні і ТКГ посол Хайді Грау заявила, що наступний обмін на Донбасі планується здійснити у форматі «всіх встановлених на всіх встановлених».

28 травня стало відомо, що на наступному засіданні Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) з урегулювання ситуації на Донбасі, який має відбутися у червні, обговорюватимуться сформовані списки на взаємне звільнення утримуваних осіб.