СПЕЦВИПУСК: Українські бранці

00:00, 18 липня 2014
4039

Тема спеціального випуску програми на 17 липня - ситуація з українськими заручниками: військовими, простими людьми, захопленими у полон терористами, бранцями совісті, яких абсолютно незаконно утримує під вартою держава Росія.

Останніми днями дуже багато говорять про українську льотчицю Надію Савченко, яку захопили у полон терористи і яка несподівано опинилась на лаві підсудних російського суду у Воронежі, також чимало пишуть про українського режисера Олега Сенцова, який мешкав у Криму, нині окупованому російськими загарбниками, відмовився отримувати російський паспорт та визнавати анексію півострова Росією, через що і здобув звинувачення у тероризмі. Однак, насправді, у лабетах терористів та російських спецслужб – невстановлена кількість українських військових, журналістів чи просто взагалі мешканців зони АТО, яким не пощастило стати бранцями катів-терористів із екстремістських угруповань ЛНР, ДНР та ФСБ.

Численні репортажі журналістів, що побували у полоні бандитів, розповіді тих, кому пощастило звільнитись з полону мерзотників та історії людей, які викупали своїх рідних із підвалів терористів, свідчать про те, що тих, хто потрапив до лап злочинців, чекає страшна доля – нелюдське поводження, тортури, голод, відсутність медичної та правової допомоги, і, на жаль, нерідко – смерть від рук кривавих садистів. Що буде з українськими заручниками? Що держава має робити, аби повернути їм волю чи, принаймні, максимально полегшити їхню долю у полоні, і наскільки це взагалі можливо? Чим світ може допомогти нам у цій ситуації?

Експерти:

Юрій СТЕЦЬ, народний депутат (ВО «Батьківщина»), член Комітету з питань свободи слова та інформації, керівник Управління інформаційної безпеки Національної гвардії України

Олександр ЗАДОРОЖНІЙ, президент Асоціації міжнародного права України

Андрій СИБІГА, директор Департаменту консульської служби МЗС

Олександр ПАСТУШЕНКО, ГО "Офіцерський корпус"

Віра САВЧЕНКО, сестра української льотчиці Надії Савченко

Скайпом:

Микола ЯКУБОВИЧ, звільнений заручник, мешканець Макіївки. Провів в полоні терористів 4 доби

Наталія  БУДИК, дружина заручника. Чоловік Наталії утримується в полоні в Горлівці вже понад місяць

Сергій НІКІТІН, керівник московського відділення правозахистної організації «Міжнародна амністія» (Росія)

Андрій ПІОНТКОВСЬКИЙ, російський політолог, дисидент (Росія).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter