Комітет Ради з податків зареєстрував законопроект про припинення реєстрації накладних з ПДВ

17:17, 15 вересня 2017

Київ. 15 вересня. УНІАН. Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики зареєстрував у парламенті законопроект про зміни до Податкового кодексу щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Як свідчать дані на парламентському сайті, відповідний законопроект від імені голови комітету Ніни Южаніної (№7115) зареєстрований в Раді сьогодні, 15 вересня, проте текст документа поки що не обнародувано.

Раніше Міністерство фінансів закликало комітет утриматися від реєстрації законопроектів, які можуть поставити під загрозу роботу автоматичного реєстру відшкодування ПДВ.

«Будь-які спроби скасувати роботу автоматичної системи зупинення податкових накладних із ознаками фіктивності ставлять під загрозу автоматичне відшкодування ПДВ - одне з найважливіших досягнень в антикорупційній боротьбі та поліпшенні умов ведення бізнесу в нашій країні», - зазначав Мінфін.

За інформацією міністерства, зараз система моніторингу ризиків з ПДВ запобігає схемам і неправомірним відшкодуванням, і за час її роботи бюджет вже отримав на 3 млрд гривень більше надходжень від ПДВ.

Як повідомляв УНІАН, система автоматичного блокування податкових накладних розпочала роботу в повноцінному режимі 1 липня 2017 року після тестової роботи з квітня 2017 року.

Новий механізм, введений Податковим кодексом України для підвищення ефективності боротьби з ухиленням від сплати податків, дозволяє автоматично аналізувати податкову накладну на наявність ризиків.