Київську ТЕЦ-6 оснащують енергозберігаючим обладнанням

16:26, 15 вересня 2017

Київ. 15 вересня. УНІАН. На столичній ТЕЦ №6, яка забезпечує тепловою та електричною енергією споживачів Оболонського, Деснянського, Дніпровського, Подільського та Шевченківського районів Києва, завершено перший етап встановлення інноваційного енергозберігаючого устаткування - економайзера.

Як повідомляє прес-служба Київського міського голови, економайзер литовського виробництва, і на сьогодні в Україні подібного за потужністю та якістю обладнання немає.

За словами міського голови Віталія Кличка, який перевірив роботу нового обладнання, новий економайзер дозволить значно підвищити ефективність роботи існуючого обладнання та отримати додатково 10% теплової енергії.

Зокрема, додав він, що економія природного газу становитиме понад 10 млн кубометрів на рік.

«Для прикладу, приблизно 20 шістнадцятиповерхівок можуть опалюватися протягом року за рахунок цієї економії», - сказав Кличко.

Крім того, додав міський голова, завдяки цьому обладнанню значно скоротяться обсяги викидів в атмосферу.

Проект модернізації ТЕЦ реалізовуватиметься в два етапи: перший вже завершено, а другий буде завершено в першому кварталі 2018 року. Загальна вартість проекту складе 117 млн грн і виконуватиметься за рахунок інвестиційної програми ПАТ «Київенерго».

Термін окупності обладнання - два роки.

Встановлення обладнання дозволить заощаджувати великі обсяги енергоносіїв та сприяти тому, щоб стримати зростання тарифу на тепло для людей.

Міський голова Києва висловив переконання, що місто буде на 100% готове до початку опалювального сезону.

«Вугілля закуплене. Його вистачить на весь опалювальний сезон. Я переконаний, що жодних надзвичайних ситуацій не буде і в київських оселях буде тепло», - додав він.

Як повідомляв УНІАН, 13 вересня Кличко під час виїзного засідання колегії Київської міської державної адміністрації щодо стану підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 рр, сказав, що столиця більш як на 90% готова до опалювального сезону.