Вищий адмінсуд скасував незаконні судові рішення щодо права власності на майновий комплекс в Києві, стягнутий на користь банка «Надра»

16:17, 15 вересня 2017

Київ. 15 вересня. УНІАН. Вищий адміністративний суд України 13 вересня скасував незаконні судові рішення щодо права власності на майновий комплекс, стягнутий в рахунок погашення кредитної заборгованості перед банком «Надра» в загальній сумі 83,3 млн грн.

Як сьогодні повідомила прес-служба Генеральної прокуратури України, йдеться про розташований в Києві цілісний майновий комплекс загальною площею 6203,70 кв м, який був предметом іпотеки за договором, укладеним між банком «Надра» та одним з товариств з обмеженою відповідальністю (ТОВ).

Рішенням Київського апеляційного господарського суду від 16 грудня 2015 року на вказаний об’єкт нерухомості звернуто стягнення в рахунок погашення кредитної заборгованості перед банком в загальній сумі 83,3 млн грн.

«У зв’язку з тим, що вказаний банк віднесений до категорії неплатоспроможних, ці кошти мали бути спрямовані до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб для здійснення відшкодування вимог його вкладників», - зазначають у прокуратурі.

Вказане ТОВ, намагаючись уникнути примусового стягнення кредитної заборгованості, з надуманих підстав оскаржило в судовому порядку рішення про державну реєстрацію права власності на майновий комплекс. Суди першої та апеляційної інстанцій позов задовольнили.

Вищий адміністративний суд України 13 вересня погодився з доводами Генеральної прокуратури України та скасував незаконні судові рішення, а провадження у справі закрив.