"Укрзалізниця" пропонує виділити 710 млн грн з дорожнього фонду на будівництво чотирьох шляхопроводів замість залізничних переїздів

16:10, 15 вересня 2017

Київ. 15 вересня. УНІАН. Акціонерна держкомпанія "Укрзалізниця" пропонує виділити 710 млн грн з державного дорожнього фонду на будівництво чотирьох шляхопроводів замість залізничних переїздів, повідомила прес-служба компанії.

«Укрзалізниця» подала Міністерству інфраструктури пропозиції включити в «Державну програму підвищення безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року» будівництво чотирьох шляхопроводів замість залізничних переїздів», - йдеться в повідомленні.

За словами в.о. голови правління «Укрзалізниці» Євгена Кравцова, на будівництво пропонується в цілому виділити 710 млн грн коштів державного дорожнього фонду України.

«Будівництво шляхопроводів на місці існуючих залізничних переїздів - найбільш дієвий захід безпеки, оскільки забезпечує рух на різних рівнях. Завдяки цьому автодороги та залізничні шляхи не перетинаються, що мінімізує ризик аварійності», - цитує прес-служба Кравцова.

У компанії відзначили, що тільки для проектування і будівництва одного шляхопроводу орієнтовно необхідно понад 200 млн грн.

У прес-службі нагадали, що з початку 2017 року на залізничних переїздах і коліях вже сталося 60 випадків ДТП.

Як повідомляв УНІАН, 17 листопада 2016 року президент України Петро Порошенко підписав закон про створення дорожнього державного фонду для фінансування ремонту та будівництва автомобільних доріг країни.

Відповідно до закону, запуск дорожнього фонду перенесли з 2017 на початок 2018 року з подальшим фінансуванням у розмірі 50% від надходжень акцизу на нафтопродукти в 2018 році, 75% - у 2019 році та 100% - у 2020 році.