Кабмін пропонує Раді дозволити Нацбанку створення і ведення кредитного реєстру

15:58, 15 вересня 2017

Київ. 15 вересня. УНІАН. Кабінет міністрів України передав на розгляд Верховної Ради законопроект про створення та ведення кредитного реєстру Національного банку, схвалений урядом 30 серпня.

Як свідчать дані на парламентському сайті, відповідний законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та ведення кредитного реєстру Національного банку України» (№7114) зареєстровано сьогодні, 15 вересня, проте текст документа поки що не обнародувано.

Під час презентації законопроекту на засіданні уряду міністр фінансів Олександр Данилюк зазначив, що створення кредитного реєстру НБУ передбачено програмою співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

Довідка УНІАН. Національний банк України планує впродовж 2017 року створити централізований кредитний реєстр, покликаний акумулювати інформацію про позичальників - фізичних осіб із великими кредитами, а також юридичних осіб.

Створення кредитного реєстру НБУ є зобов'язанням України в рамках меморандуму про співпрацю з Міжнародним валютним фондом, при цьому даний процес не передбачає ліквідацію приватних бюро кредитних історій, що функціонують в країні.

Подібна практика поширена як мінімум у 14 країнах єврозони, де державні кредитні реєстри плідно працюють одночасно з приватними кредитними бюро. Зокрема, це такі країни, як Австрія, Болгарія, Чехія, Румунія, Португалія.