Печерський суд Києва заарештував Лавриновича на 60 діб

15:22, 15 вересня 2017

Київ. 15 вересня. УНІАН. Суддя Печерського суду Києва Олеся Батрин задовільнила клопотання слідчого Департаменту спецрозслідувань Головного слідчого управління Генпрокуратури про обрання запобіжного заходу для екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб.

Як передає кореспондент УНІАН, термін дії ухвали – до 2 листопада включно.

Ухвала може бути оскаржена в Апеляційному суді.

Як повідомляв УНІАН, 6 вересня генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що Департамент спеціальних розслідувань ГПУ розслідує справу про конституційний переворот 2010 року, що призвів до захоплення влади шляхом розширення у неконституційний спосіб повноважень президента за рахунок звуження ролі та повноважень парламенту й уряду.

Підозрюваними у цьому кримінальному провадженні є екс-президент Віктор Янукович та екс-міністр юстиції Лавринович. Їх інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 109 Кримінального кодексу України (Дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змова про вчинення таких дій).

Луценко пояснив, що Янукович та Лавринович підозрюються у захопленні державної влади, у тому числі шляхом вжиття заходів до незаконної, без рішення Верховної Ради, зміни чинної Конституції через внесення до держреєстру нормативно-правових актів тексту Конституції в редакції 1996 року та її офіційної публікації.