Мінфін не підтримує ідею передачі проблемних активів держбанків Фонду гарантування вкладів

15:16, 15 вересня 2017

Київ. 15 вересня. УНІАН. Міністерство фінансів України не підтримує ідею передачі проблемних активів державних банків в управління Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, повідомила сьогодні журналістам перший заступник міністра фінансів Оксана Маркарова.

«Для цього потрібно повністю змінити закон про систему гарантування вкладів, оскільки в рамках чинного законодавства неможливо взяти ці проблемні активи і передати до Фонду гарантування, який працює з неплатоспроможними банками», - сказала Маркарова.

Ідею передати проблемні активи державних банків до Фонду гарантування вкладів раніше висловив радник президента України, в минулому заступник міністра фінансів Ігор Уманський. На його думку, перспективи повернення цих боргів близькі до нуля.

У свою чергу, Фонд гарантування вкладів підтвердив свій намір взяти в управління проблемні активи держбанків при врегулюванні цього питання на законодавчому рівні. «Ми розуміємо, що інфраструктура роботи з проблемним боргом на сьогодні на 100% налагоджена тільки в Фонді гарантування. Фонд гарантування інфраструктурно готовий, укомплектований штатом і персоналом, який вміє це робити», - прокоментувала заступник директора-розпорядника Фонду Світлана Рекрут.

Довідка УНІАН. Держава через Міністерство фінансів володіє чотирма найбільшими за активами банками: «ПриватБанк», «Ощадбанк», «Укрексімбанк» і «Укргазбанк».

За оцінками Національного банку, частка «непрацюючих» кредитів у банківській системі перевищує 57%, і найвищий показник неробочих кредитів на рівні 73% - у кредитному портфелі держбанків.

Міністерство фінансів розглядає можливість створення централізованої структури для врегулювання проблемних активів держбанків, проте не знаходить підтримки цієї ідеї у Національного банку та міжнародних партнерів, які вважають першочерговим завданням вдосконалення корпоративного управління держбанків і призначення незалежних наглядових рад.

За оцінками НБУ, витрати держави на капіталізацію банків за 25 років становили 10 млрд дол.