Хуг не виключає нового загострення ситуації на Донбасі

15:04, 15 вересня 2017

Київ. 15 вересня. УНІАН. Перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг не виключає нового загострення ситуації на Донбасі.

Про це він сказав сьогодні на брифінгу в Києві.

За його словами, після поновлення зобов’язань щодо режиму припинення вогню ( з початком «шкільного перемир’я» - УНІАН) рівень обстрілів знизився, але зараз спостерігається деяке його підвищення.

«Упродовж тижня СММ зафіксувала всього 8 вибухів, спричинених застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння. На противагу цьому протягом першого тижня серпня СММ зафіксувала 547 таких вибухів. Проте насильство проявляється у багатьох формах на сході України. Хоча інтенсивність застосування забороненого озброєння зменшилась, ми констатуємо постійне зростання кількості порушень режиму припинення вогню шляхом застосування стрілецької зброї та легкого озброєння. Власно кажучи, упродовж тижня сталося на 30% більше порушень режиму припинення вогню, якщо порівнювати з попереднім тижнем. У той час, як у перший тиждень після поновлення зобов’язань ми фіксували переважно десятки порушень режиму припинення вогню щодня, то зараз цей показник порушень переважно перевищує сотню», - зазначив Хуг.

За його словами, спостерігачі місії за тиждень також побачили значне збільшення кількості важкого озброєння, розміщеного з порушенням визначених ліній відведення, зафіксувавши 66 одиниць – 8 у підконтрольних і 58 у непідконтрольних українському уряду районах.

«Минулого тижня було зафіксовано 11 одиниць – 4 у підконтрольних і 7 у непідконтрольних уряду районах . І чим далі, тим частіше ми спостерігаємо таке озброєння», - заявив Хуг.

«Наразі ми не побачили нічого нового: період відносного спокою, після якого відбувається загострення. Це все одна й та ж історія. Ми це вже проходили. Щоразу насильство поновлюється», - прокоментував він нинішню ситуацію в зоні АТО, зазначивши, що , зокрема, минулого року у цей же час після затишшя розпочалося найінтенсивніші бойові дії, що були зафіксовані місією за весь 2016 рік.

«Кількість порушення режиму припинення вогню залишається відносно невеликою. Проте вона зростає. І потенціал для подальшого зростання цього рівня насильства існує завжди. Оскільки позиції сторін подекуди віддалені одна від одної менш ніж на 100 метрів, важке озброєння не відведене, можливе серйозне загострення. Якщо взяти досвід минулого, то таке загострення є ймовірним. Понад три роки ми спостерігаємо циклічне насильство», - сказав Хуг.