Кабмін заборгував українським медикам понад 2,7 млрд грн

12:57, 15 вересня 2017

Київ. 15 вересня. УНІАН. Незабезпеченість комунальних закладів охорони здоров'я фондом оплати праці з нарахуваннями на 2017 рік становить 2,759 млрд грн.

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров’я, підготовлено проект розпорядження Кабінету міністрів України «Про розподіл резерву медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2017 році».

У відомстві пояснили, що його мета – запобігти виникненню заборгованості із виплати заробітної плати працівникам закладів охорони здоров'я, а також надання належної медичної допомоги хворим на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу та хворим на цукровий та нецукровий діабет.

Також у МОЗ завірили, що проект розпорядження буде оперативно прийнято на одному з чергових засідань уряду.

Як повідомляв УНІАН, вчора, 14 вересня, в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила, що українських медиків агітують виходити на акції протесту проти медичної реформи. "По закладах всієї країни у медичних працівників збирають підписи. Здебільшого мотивуючи це акцією заради погашення заборгованості заробітних плат, яка системно виникає вже далеко не перший рік поспіль. Мовляв, ці підписи дозволять достукатися до безсердечного уряду, який знущається з медиків і не виділяє належної суми коштів на оплату їхньої праці", - написала Супрун і наголосила, що дофінансування цієї статті витрат здійснюється урядом щоосені.

"Це станеться незалежно від акцій у столиці, на які вас закликають йти/їхати на п‘ятихвилинках, оформляють відрядження, купують квитки (на що кошти дивним чином знаходяться)", - звернулася до медиків Супрун.