Тарифи на електроенергію в Україні є найбільшими в Європі - голова НКРЕКП (доповнена 2)

12:53, 15 вересня 2017

В новині розширена довідкова інформація.

Київ. 15 вересня. УНІАН. Тарифи на електричну енергію в Україні є найбільшими в Європі, повідомив під час засідання Координаційного центру щодо забезпечення введення нового ринку електричної енергії голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк.

"Тривалий час, упродовж 25 років, були дуже теплі і батьківські слова про захист споживача. І зараз тарифи на електроенергію в Україні найбільші в Європі", - сказав Вовк.

Він зазначив, що ухвалений Верховною Радою Закон «Про ринок електричної енергії» дозволить перейти від планової економіки в енергетиці до ринкової, в результаті чого споживач зможе одержати конкурентну ціну на якісні послуги.

«Ми впевнені, що в результаті буде встановлена справедлива ціна на якісні стабільні послуги», - сказав Вовк.

Як повідомляв УНІАН, раніше Вовк неодноразово заявляв, що в Україні найнижчі тарифи на електроенергію серед європейських країн, а також наполягав на необхідності збереження методики формування тарифів на електроенергію із застосуванням формули «Роттердам+» (ціна енергетичного вугілля прив'язана до ціни ресурсу на біржі в Роттердамі).

13 квітня 2017 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про ринок електричної енергії», який передбачає впровадження більш конкурентних відносин на енергоринку, зокрема на роздрібному, а отже, кінцевий споживач в майбутньому зможе вибирати постачальника електроенергії.

При своєчасному виконанні норм закону передбачається, що промислові споживачі зможуть вибирати постачальника електроенергії в 2019 році, а населення - в 2020 році.

Довідка УНІАН. Формула «Роттердам+» була затверджена в квітні 2016 року. Відповідно до неї, гранична вартість енергетичного вугілля в тарифі на електроенергію, які виробляють ТЕС, формується на основі біржових цін на вугілля в Європі (в портах Роттердам, Амстердам, Антверпен). Раніше в НКРЕКП заявляли, що така методика розрахунку мала усунути ручне регулювання цін, забезпечити незалежність від постачань із зони АТО і позбавити Україну від проблем із нагромадженням достатньої кількості вугілля для проходження опалювального сезону.