Реформи в Україні не повинні залежати від електорального циклу - президент ЄБРР

12:46, 15 вересня 2017

Київ. 15 вересня. УНІАН. Реформи в Україні не повинні залежати від електорального циклу, а боротьба з корупцією і поліпшення бізнес-клімату мають стати основою повернення довіри інвесторів до економіки країни.

Про це заявив президент Європейського банку реконструкції та розвитку Сума Чакрабарті на 14-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) в Києві.

«Україна не має такої розкоші як відкладання реформи. Економіка потребує реструктуризації. Реформи не повинні залежати від електорального циклу, інакше час може бути втрачено», - сказав Чакрабарті.

За його словами, одним із ключових викликів для країни є ліквідація корупції, забезпечення верховенства права і захисту прав власності.

«Україні необхідно зробити значно більше в боротьбі з корупцією, забезпечити верховенство права і захист прав власності. Проблеми в цих сферах є найбільшою перешкодою для інвестицій», - зазначив президент ЄБРР.

Також Чакрабарті підкреслив, що Україні необхідно продовжити реформу «Нафтогазу» і енергетичного сектору в цілому, зміцнити банківську систему і провести земельну реформу.

«Земельна реформа дасть змогу розкрити величезний інвестиційний і виробничий потенціал країни», - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, раніше президент ЄБРР зазначив, що Україна рухається в правильному напрямі розвитку, а прогрес реформ заслуговує підвищеної уваги.

14 вересня заступник директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Девід Ліптон у ході зустрічі з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом заявив, що Україна за умови подальшого проведення реформ після досягнення стабілізації економіки забезпечить собі «світле майбутнє», яке буде підтримане зростанням світової економіки.

Згідно з опитуванням, проведеним інвестиційною компанією Dragon Capital, Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА) і Центром економічної стратегії (ЦЕС) в серпні-вересні 2017 року, основними бар'єрами для залучення капіталу в Україну іноземні інвестори в 2017, як і в минулому році, вважають корупцію і недовіру до судової системи.