Міненерговугілля розробило два законопроекти для розв’язання проблеми заборгованості на енергоринку в розмірі 32,7 млрд грн

12:37, 15 вересня 2017

Київ. 15 вересня. УНІАН. Міністерство енергетики та вугільної промисловості України розробило і вже направило для узгодження до Кабміну два законопроекти для розв‘язання проблеми нагромаджених боргів у розмірі 32,7 млрд грн у різних суб'єктів ринку електроенергії.

Про це під час засідання Координаційного центру щодо забезпечення введення нового ринку електричної енергії повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

«Нам не вдасться (запустити новий ринок електроенергії - УНІАН), якщо не розчистити борги на енергоринку. Сьогодні борги становлять 32,7 млрд грн. Переходити до нового ринку в умовах таких заборгованостей практично неможливо. Тому міністерство напрацювало два законопроекти, які розглядають систему взаємозаліку, систему списування», - сказав Насалик.

Він додав, що міністерство 30 серпня направило дані законопроекти на погодження до центральних органів виконавчої влади.

Як повідомляв УНІАН, 13 квітня 2017 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про ринок електричної енергії», який передбачає впровадження більш конкурентних відносин на енергоринку, зокрема й на роздрібному, а значить, кінцевий споживач у майбутньому зможе вибирати постачальника електроенергії.

Ухвалення закону є одним з обов'язкових умов для виділення Україні третього траншу макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 600 млн євро.

Цей законопроект відповідає вимогам Третього енергетичного пакету, а також враховує норми чинного Закону «Про функціонування ринку електричної енергії України», який визначає організацію ринку в цілому і передбачає проведення корпоратизації компанії-оператора об'єднаної енергосистеми «Укренерго».

При своєчасному виконанні норм закону передбачається, що промислові споживачі зможуть вибирати постачальника електроенергії в 2019 році, а населення - в 2020 році.