Україна та Ізраїль проведуть переговори щодо реадмісії – МВС

11:49, 15 вересня 2017

Київ. 15 вересня. УНІАН. Україна та Ізраїль проведуть переговори щодо реадмісії.

Як повідомляє Департамент комунікації Міністерства внутрішніх справ України, для вирішення цього питання пропонується створити спільну робочу групу на рівні посольств та спеціалістів з міграційної служби.

Зокрема, під час зустрічі з міністром внутрішніх справ Держави Ізраїль Аріє Дері міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що Україну хвилює диспропорція щодо відмов у аеропортах для наших громадян у рамках безвізу.

«Нам потрібно серйозно подумати, як уникнути цієї ситуації. Я знаю, що з вашого боку були пропозиції змінити процес контролю при перетині кордону. Ми готові це обговорювати у рамках діючого законодавства. Але з іншого боку, ми також просимо вас поставитися з повагою до наших громадян, не ставлячи їх у «другий» сорт, коли вони здійснюють переліт. Це дуже важливо для нас», - зауважив Аваков.

Міністр внутрішніх справ Держави Ізраїль зазначив, що із відміною віз у Ізраїлі стрімко зросла кількість осіб-претендентів на отримання притулку.

«Ми стали це помічати особливо в останні три роки. Побачили, що тисячі людей просять статус біженця у нашій країні. Але ми знаємо, що є багато шахраїв, які обманюють найбільш соціально незахищені верстви населення, вимагаючи гроші за отримання такого статусу біженця. Тому скоротили терміни розгляду подібних клопотань, які раніше складали близько трьох років», - зазначив Дері.

Він повідомив, що сьогодні уряд Ізраїлю відніс Україну до категорії так званих «Safe State» («безпечних країн») і клопотання наших громадян щодо отримання притулку в Ізраїлі відтепер будуть розглядатися у значно стисліші терміни. «Ми на рівні керівництва держави та міністерств зробили велику роботу, аби врегулювати це питання», - додав керівник МВС Ізраїлю.

*** Реадмісія — це взаємні зобов'язання держав, які закріплюються в міжнародних угодах, прийняти назад власних громадян, а також громадян третіх країн та осіб без громадянства, які незаконно прибули на територію однієї із договірних сторін, або, прибувши законно, втратили підстави для легального перебування.