Порошенко вважає, що введення на Донбас миротворців не є панацеєю, а одним із інструментів принесення миру в Україну

11:30, 15 вересня 2017

Київ. 15 вересня. УНІАН. Президент Петро Порошенко вважає, що введення на Донбас миротворців ООН не є панацеєю, а одним із інструментів принесення миру в Україну.

Як передає кореспондент УНІАН, про це глава держави заявив під час 14-ї щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) сьогодні у Києві.

«Я хочу сказати, що «блакитні шоломи» не є панацеєю. Це один із інструментів принесення миру в мою Україну, інструмента, який є елементом безпекового пакету», - сказав Порошенко.

«Мені здається що «блакитні шоломи» є гарантією, а не панацеєю», - підкреслив президент.

Як повідомляв УНІАН, 22 серпня Порошенко заявив, що має намір у вересні представити на Генасамблеї ООН ідею про розгортання миротворчої місії на Донбасі.

5 вересня президент РФ Володимир Путін сказав, що згоден на розміщення миротворців ООН тільки на лінії розмежування на Донбасі для забезпечення безпеки спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. При цьому він зазначив, що це питання не може бути вирішено без прямого контакту з представниками проросійських бойовиків на Донбасі.

Після цього Росія направила керівництву ООН проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі.

7 вересня Порошенко заявив, що миротворці ООН повинні бути розміщені на всій тимчасово окупованій території, в тому числі на неконтрольованій ділянці кордону з РФ.

Українська делегація у штаб-квартирі ООН також передала на розгляд партнерам з Ради безпеки свій проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі. Заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв зазначав, що підготовка до розміщення миротворців на Донбасі може тривати півроку.

12 вересня Росія підготувала проект резолюції Ради безпеки ООН, в якому запропонувала створити озброєну місію ООН на Донбасі терміном на шість місяців.