Генпрокуратура просить суд арештувати Лавриновича на 60 діб

11:26, 15 вересня 2017

Київ. 15 вересня. УНІАН. Прокурор департаменту спецрозслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Яніс Сімонов просить у судді Печерського суду Києва Олесі Батрин задовольнити клопотання слідчого та обрати запобіжний захід для екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича у вигляді тримання під вартою 60 діб.

Як передає кореспондент УНІАН, Сімонов зазначив, що існує ризик того, що Лавринович може переховуватися, впливати на іншого фігуранта справи, колишнього заступника міністра юстиції Володимира Богатиря та впливати на громадську думку з метою дезінформації.

Також він додав, що тяжкість інкримінованого злочину не дає можливість обрати Лавриновичу менш суворий запобіжний захід.

Як повідомляв УНІАН, 6 вересня генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що Департамент спеціальних розслідувань ГПУ розслідує справу про конституційний переворот 2010 року, що призвів до захоплення влади шляхом розширення у неконституційний спосіб повноважень президента за рахунок звуження ролі та повноважень парламенту й уряду.

Підозрюваними у цьому кримінальному провадженні є екс-президент Віктор Янукович та екс-міністр юстиції Лавринович. Їх підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 109 Кримінального кодексу України (Дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змова про вчинення таких дій).

Луценко пояснив, що Янукович та Лавринович підозрюються у захопленні державної влади, у тому числі шляхом вжиття заходів до незаконної, без рішення Верховної Ради, зміни чинної Конституції через внесення до держреєстру нормативно-правових актів тексту Конституції в редакції 1996 року та її офіційної публікації.