Порошенко: Відмова ЄС від політики відкритих дверей стала б сигналом для Росії, що реванш залишається можливим

11:25, 15 вересня 2017

Київ. 15 вересня. УНІАН. Президент України Петро Порошенко переконаний, що відмова Євросоюзу від політики відкритих дверей стала б сигналом для Росії, що реванш залишається можливим.

Як передає кореспондент УНІАН, про це глава держави повідомив у рамках роботи 14-ї щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) сьогодні у Києві.

«Незважаючи на певні ситуативні виклики, які сьогодні переживає ЄС, небезпечно залишати у стратегічній невизначеності європейські країни, які прагнуть стати частиною об’єднаної Європи», - заявив Порошенко.

Він висловив підтримку президенту Польщі Анджею Дуді у тому, що відмова від політики відкритих дверей буде для європейського проекту помилкою.

«Це стало б сигналом для Росії, що реванш залишається можливим, і що ЄС, відмовляючи сусідам у праві на європейську перспективу, враховує так звані «особливими інтересами» Росії в регіоні», - переконаний глава держави.

І також, за словами Порошенка, «це стало б поганим сигналом для європейських народів та глибоким розчаруванням і означало б втрату впевненості у завтрашньому дні, відсутність гарантій того, що шлях до демократії, свободи і добробуту є незворотнім».

Як відомо, раніше президент Польщі Дуда під час 27-го економічного форуму у Криниці-Здруй заявляв, що відмова від політики відкритих дверей стане величезною помилкою Європейського Союзу.