Порошенко пропонує залучити до дискусії щодо майбутнього Європи асоційовані з ЄС країни

11:10, 15 вересня 2017

Київ. 15 вересня. УНІАН. Президент України Петро Порошенко вважає, що країни-кандидати та асоційовані з ЄС країни мають бути долучені до дискусії щодо майбутнього Європи.

Як передає кореспондент УНІАН, про це глава держави повідомив у рамках роботи 14-ї щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) сьогодні у Києві.

Порошенко наголосив, що підтримує бачення щодо подальшого розвитку Європейського Союзу «мого друга та щирого друга України», президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, яке він виклав 13 вересня у своєму посланні про стан ЄС у 2017 році.

«Запропонована ним дорожня карта до більш об’єднаного, сильного та демократичного Союзу відкриває можливості для створення якісно нової Європи, здатної відповідати глобальним викликам ХХІ-го століття», - переконаний глава держави.

Разом з цим, Порошенко вважає, що започаткована дискусія щодо майбутнього Європи не повинна обмежуватися виключно теперішніми країнами ЄС.

«До дискусії повинні бути запрошені і країни-кандидати, і асоційовані з ЄС країни, які прагнуть розділити з Євросоюзом відповідальність за нову Європу. Це буде символічним сигналом про місце цих країн в новій Європі. Найкращою нагодою могла б стати зустріч глав держав та урядів ЄС щодо майбутнього Європи, яка відбудеться 28 вересня у Таллінні», - резюмував президент України.