Кучма заявляє, що пропозиція Росії щодо миротворців на Донбасі - це знущання над Україною

11:01, 15 вересня 2017

Київ. 15 вересня. УНІАН. Колишній президент, представник України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма заявляє, що пропозиція Російської Федерації щодо розміщення миротворчих сил на Донбасі - це знущання над Україною.

Про це він сказав під час спілкування з журналістами, яке транслювалося на телеканалі News One.

Зокрема, його запитали думку про можливе введення миротворців на Донбас, і чи це врегулює певним чином ситуацію на Донбасі.

«В якому форматі? В тому форматі, що запропонувала Росія? Я вважаю, що це просто знущання над Україною і над цим білим світом», - зазначив Кучма.

Він додав, що введення миротворців можливо у форматі «тільки, насамперед, коли буде закрито українсько-російський кордон».

Як повідомляв УНІАН, 22 серпня президент України Петро Порошенко заявив, що має намір у вересні представити на Генасамблеї ООН ідею про розгортання миротворчої місії на Донбасі.

5 вересня президент РФ Володимир Путін сказав, що згоден на розміщення миротворців ООН лише на лінії розмежування в Донбасі для гарантування безпеки спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. При цьому він підкреслив, що це питання не може бути вирішене без прямого контакту з представниками проросійських бойовиків на Донбасі.

Після цього Росія направила керівництву ООН проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі.

7 вересня Порошенко заявив, що миротворці ООН мають бути розміщені на всій тимчасово окупованій території, включаючи неконтрольовану ділянку кордону з РФ.

Українська делегація в штаб-квартирі ООН також передала на розгляд партнерам з Ради безпеки свій проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі.

12 вересня Росія підготувала проект резолюції Ради безпеки ООН, в якому запропонувала створити озброєну місію ООН у Донбасі терміном на шість місяців.

13 вересня перший заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що письмова ініціатива щодо розгортання миротворчої місії на Донбасі від України буде подана тоді, коли буде узгоджено текст з країнами-партнерами і додав, що ініціативи України «на папері» ще не існує.

За його словами, зараз Україна вирішує з партнерами, яким чином ця ініціатива має бути сформульована, «на відміну від Росії, яка скинула сирий фактично документ».