Печерський суд Києва продовжив розгляд клопотання про тримання під вартою Лавриновича

10:51, 15 вересня 2017

Київ. 15 вересня. УНІАН. Печерський районний суд Києва продовжив розгляд клопотання Генеральної прокуратури про запобіжний захід екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу у вигляді тримання під вартою.

Як передає кореспондент УНІАН, у суд з’явився Лавринович та його адвокат Євген Солодко.

Призначений екс-міністру державний адвокат затримується, проте Лавринович заявив, що він йому не потрібен і його захищатиме Солодко.

Також у суд підтримати Лавриновича прийшли народні депутати «Опозиційного блоку» Микола Скорик та Олександр Вілкул, та син Лавриновича.

Як повідомляв УНІАН, вчора, 14 вересня, у Печерському суді мало розглядатися клопотання ГПУ про обрання Лавриновичу запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. У засіданні суду було оголошено перерву до 10:00 15 вересня через неявку його адвоката.

Прокурор Яніс Сімонов повідомив, що у разі повторної неявки адвоката Солодко Лавриновича захищатиме адвокат з Центру безоплатної правової допомоги.

6 вересня генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що Департамент спеціальних розслідувань ГПУ розслідує справу про конституційний переворот 2010 року, що призвів до захоплення влади шляхом розширення у неконституційний спосіб повноважень президента за рахунок звуження ролі та повноважень парламенту й уряду.

Підозрюваними у цьому кримінальному провадженні є екс-президент Віктор Янукович та екс-міністр юстиції Лавринович. Їх підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 109 Кримінального кодексу України (Дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змова про вчинення таких дій).

Луценко пояснив, що Янукович та Лавринович підозрюються у захопленні державної влади, у тому числі шляхом вжиття заходів до незаконної, без рішення Верховної Ради, зміни чинної Конституції через внесення до держреєстру нормативно-правових актів тексту Конституції в редакції 1996 року та її офіційної публікації.