У Житомирі презентували фільм про Ольжича «Вогонь самопосвяти»

20:37, 14 вересня 2017

Житомир. 14 вересня. УНІАН. У Житомирі сьогодні відбулася презентація знятого місцевими митцями фільму про видатного земляка, поета і політичного діяча Олега Ольжича «Вогонь самопосвяти».

Як передає кореспондент УНІАН, захід пройшов у кінотеатрі імені Івана Франка. У презентації взяли участь керівники міста і області, автори фільму та творча група, молодь, інтелігенція, історики та журналісти. Відкрив презентацію заступник Житомирського міського голови Матвій Хренов.

Перед показом фільму присутнім розповіли про життєвий шлях Ольжича та значення його творчості для сьогодення. Фільм, режисером-сценаристом якого став Петро Авраменко, знято на замовлення Житомирської міської ради.

Як повідомляв УНІАН, 21 липня цього року у Житомирі відзначили 110-ту річницю від дня народження видатного земляка Олега Ольжича. Також у місті до Дня незалежності України відкрили оновлений сквер на честь Ольжича.

Довідка УНІАН. Олег Ольжич, справжнє ім’я і прізвище якого Олег Кандиба, - син поета Олександра Олеся, народився 21 липня 1907 року у Житомирі. У 1923 р. сім’я Кандиб емігрувала. Ольжич навчався у Карловому університеті у Празі, спеціалізувався з історії, зокрема, археології. Здобув світове визнання своїми дослідженнями пам’яток Трипільської культури. З початку 30-х років стає відомим як поет. У 30-х роках Ольжич присвячує себе українській національній визвольній боротьбі, вступає в ОУН. У травні 1944 року Ольжича за підпільну антинімецьку діяльність було заарештовано у Львові, а у червні закатовано у концтабірній в’язниці у Саксенгаузені.