На Закарпатті помічника народного депутата викрито у вимаганні та одержанні 150 тис. грн хабара – прокуратура

20:31, 14 вересня 2017

Київ. 14 вересня. УНІАН. У Закарпатській області правоохоронці викрили помічника народного депутата України у вимаганні та одержанні 150 тисяч гривень хабара.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі прокуратури Закарпатської області.

Зазначається, що слідчими слідчого відділу слідчого управління прокуратури Закарпатської області спільно зі співробітниками Управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України розслідується факт привласнення службовими особами відділу освіти однієї районної державної адміністрації та приватним підприємцем бюджетних коштів на загальну суму близько 2 млн грн, шляхом завищення цін при постачанні вугілля в заклади освіти одного з районів краю (ч.2 ст.364 КК України).

«У ході досудового розслідування задокументовано злочинну діяльність одного з помічників народного депутата України, який працює на громадських засадах, - вимагання та одержання неправомірної вигоди у сумі 150 тис. грн на власний картковий рахунок від приватного підприємця», - йдеться у повідомленні.

За даними прокуратури, ці кошти були надані за вплив, тиск та звільнення працівників Управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Нацполіції України і слідчого у вказаному провадженні шляхом надсилання депутатських звернень одного з народних депутатів України до Нацполіції, Генеральної прокуратури України та Кабінету міністрів України про нібито неправомірні дії правоохоронців під час проведення слідчих дій у кримінальному провадженні щодо привласнення бюджетних коштів.

Обласною прокуратурою було розпочато кримінальне провадження за фактом надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище та пособництва у прийнятті такої неправомірної вигоди (ч.2 ст.27 - ч. 4 ст. 368 та ч. 4 ст. 369 КК України).

14 вересня помічнику народного депутата та приватному підприємцю оголошено про підозру у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень. До Ужгородського міськрайонного суду скеровано клопотання про обрання фігурантам запобіжного заходу.

Під час обшуків у помічника депутата та підприємця вилучено посвідчення помічника народного депутата України, паспорти громадян Угорщини та України, службові посвідчення полковника міліції, працівника Кабміну, Верховної Ради України, працівника міжнародної поліції та різних контролюючих органів, виписані на прізвище помічника народного депутата.

Також вилучено грошові кошти та офіційні документи, що підтверджують його злочинну діяльність. Крім цього, з сейфу помічника депутата вилучено біля 70 тисяч доларів. Проводяться подальші слідчі дії з документування інших учасників злочинної схеми та перевіряється причетність до отримання неправомірних вигод народним депутатом України.