У Сумській області під дію закону про амністію підпадає 9 учасників АТО – прокуратура

19:16, 14 вересня 2017

Суми. 14 вересня. УНІАН. У Сумській області під дію Закону України «Про амністію у 2016 році» підпадає 9 учасників антитерористичної операції.

Про це кореспонденту УНІАН повідомила прес-секретар прокуратури Сумської області Наталія Науменко.

За її інформацією, на даний час органам прокуратури області відомо про 10 осіб із числа учасників АТО, які перебувають в установах виконання покарань і попереднього ув’язнення області, а також про 14 осіб, яким призначено інші види покарання, та стосовно яких або є достатні дані, що підтверджують вищевказаний статус учасника бойових дій, або які повідомили про наявність такого статусу за відсутності підтверджуючих документів у матеріалах особових справ.

«За інформацією, наданою адміністрацією виправних установ та слідчим ізолятором, з урахуванням наявних у матеріалах особових справ документів, із зазначеної кількості осіб під дію Закону України «Про амністію у 2016 році» підпадає 9 учасників АТО. Питання щодо можливості застосування амністії до інших осіб вищевказаної категорії вивчається», – зазначила Науменко.

Вона нагадала, що згідно із зазначеним законом підлягають звільненню від відбування певних видів покарання особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення, отримали статус учасника бойових дій.

«Слід зазначити, що застосування амністії не допускається, якщо обвинувачений (підсудний) або засуджений заперечує проти цього. Особа, щодо якої вирішується питання про застосування амністії, дає свою згоду суду в усній чи письмовій формі з обов’язковим зазначенням цього в журналі судового засідання», – наголосила прес-секретар відомства.

Як повідомляв УНІАН, 2 вересня 2017 року президент України Петро Порошенко підписав закон про амністію учасників антитерористичної операції на сході України, які не вчинили тяжких злочинів. Даний закон був ухвалений у грудні 2016 року.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що амністія торкнеться близько 1700 осіб.