Київрада утричі зменшила ставку земельного податку для ОСББ і ЖБК

18:15, 14 вересня 2017

Київ. 14 вересня. УНІАН. Депутати Київської міської ради понизили ставку земельного податку для житлово-будівельних кооперативів, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та асоціацій таких об’єднань з 0,03% до 0,01%.

Як повідомляє прес-служба Київради, рішення підтримали 97 депутатів.

Діятиме нововведення до 1 квітня 2020 року.

Як зазначають в Київраді, це найнижча ставка земельного податку, яка передбачена діючим Положенням про плату за землю.

“Цей проект рішення створений на основі місцевої ініціативи, під якою підписалося 1700 киян. Це найнижча ставка земельного податку, яка передбачена діючим Положенням про плату за землю. Вона дозволить значно зменшити податковий тягар на членів ЖБК та ОСББ. І що чи не найголовніше – пришвидшить перехід комунальних будинків до сфери управління ОСББ”, – прокоментував автор проекту, депутат Андрій Странніков.

Разом із тим, таке нововведення стимулюватиме киян оформляти правовстановлюючі документи на право користування земельними ділянками державної та комунальної форми власності. Це рішення дозволить унормувати питання адміністрування та сплати місцевих податків та зборів до бюджету Києва.

За даними міського земельного кадастру, за ЖБК обліковується 860 земельних ділянок, однак лише на 41 з них оформлено право власності. Ситуація з ОСББ – аналогічна, кажуть депутати. За об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків обліковується 274 земельні ділянки, з них лише на 29 ділянок оформлено право власності.