Київрада затвердила перелік урочистих дат, які цього року відзначать в місті задля збереження національної пам’яті

18:09, 14 вересня 2017

Київ. 14 вересня. УНІАН. Київрада затвердила перелік урочистих дат, які цього року відзначать в місті задля збереження національної пам’яті.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідний проект рішення «Про відзначення на території Києва пам’ятних дат та ювілеїв у 2017 році» підтримали 90 з 99 зареєстрованих в сесійній залі депутатів Київради.

Документ підготувала фракція «Свобода».

Відповідно до рішення, у столиці пропонується урочисто відзначити, вшанувати зокрема:

14 жовтня - 75 років з початку формування Української Повстанської Армії;

21 жовтня — 70 років з дня масової депортації населення Західної України до Сибіру;

20 листопада - 100 років з часу проголошення Української Народної Республіки ІІІ Універсалом Української Центральної Ради;

17 грудня - 100 років з початку збройного опору Української Народної Республіки проти російської агресії;

24 грудня - 80 років з дня народження В’ячеслава Чорновола, державного, громадського, політичного діяча, журналіста, одного з лідерів українського правозахисного руху.

Згідно з рішенням, КМДА має розробити, затвердити та забезпечити комплекс заходів із відзначення цих дат та ювілеїв. Передбачається, наприклад, спорудження меморіалів, пам’ятників, встановлення пам’ятних знаків та меморіальних дощок, створення та показ на телеканалі «Київ» документальних фільмів, присвячених цим подіям і особам, організацію тематичних виставок та культурно-мистецьких акцій на відповідну тему.

«Запровадження системи заходів із відновлення та захисту української національної пам'яті є запорукою консолідації українського суспільства та збереження національної ідентичності, відновлення традицій та культури української нації. Це, у свою чергу, є однією із базових передумов збереження суверенітету України та відновлення її територіальної цілісності», - підкреслив співавтор документу, депутат Юрій Сиротюк.