Новинський та Добкін прийшли до Печерського суду Києва підтримати Лавриновича

17:56, 14 вересня 2017

Київ. 14 вересня. УНІАН. До Печерського суду Києва підтримати екс-міністра юстиції України Олександра Лавриновича, якого підозрюють у захопленні державної влади, прийшли народні депутати Вадим Новинський та Михайло Добкін.

Як передає кореспондент УНІАН, про це журналістам повідомив Новинський.

“Поки що моїх справ у цьому суді немає на розгляді. Я прийшов морально підтримати Олександра Володимировича”, - наголосив Новинський, якого ГПУ підозрює у причетності до організації незаконного позбавлення волі впродовж 179 днів помічника митрополита Володимира архієпископа Олександра Драбинка.

Також Новинський заявив, що підозра, висунута Лавриновичу, є політично вмотивованою. “Якби було хоч щось у цій справі, то цю справу підняли ще б у 2014 році”, - сказав депутат.

Крім того, підтримати Лавриновича прийшов ще один народний депутат, проти якого теж порушено кримінальне провадження – Добкін. Генпрокуратура вбачає в діях Добкіна ознаки умисної змови групи осіб для зловживання службовим становищем та сприяння шахрайству з метою заволодіння 78 га землі в Харкові нормативною вартістю понад 220 млн грн.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 14 вересня, у Печерському суді має розглядатися клопотання ГПУ про обрання Лавриновичу запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

6 вересня генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що Департамент спеціальних розслідувань ГПУ розслідує справу про конституційний переворот 2010 року, що призвів до захоплення влади шляхом розширення у неконституційний спосіб повноважень президента за рахунок звуження ролі та повноважень парламенту й уряду.

Підозрюваними у цьому кримінальному провадженні є екс-президент Віктор Янукович та екс-міністр юстиції Лавринович. Їх підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 109 Кримінального кодексу України (Дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змова про вчинення таких дій).

Луценко пояснив, що Янукович та Лавринович підозрюються у захопленні державної влади, у тому числі шляхом вжиття заходів до незаконної, без рішення Верховної Ради, зміни чинної Конституції через внесення до держреєстру нормативно-правових актів тексту Конституції в редакції 1996 року та її офіційної публікації.