Нацбанк очікує на завершення переговорів з Мінфіном про репрофайлінг ОВДП у своєму портфелі найближчим часом (доповнена)

17:40, 14 вересня 2017

Новина доповнена довідковою інформацією

Київ. 14 вересня. УНІАН. Національний банк України очікує на результативне завершення переговорів з Міністерством фінансів про репрофайлінг облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) у своєму портфелі найближчим часом, повідомив журналістам заступник голови НБУ Олег Чурій.

«Ми не припиняли переговори. Міністерство фінансів, відповідно до бюджетної резолюції, має право провести репрофайлінг у цьому році. На сьогодні переговори в досить зрілій стадії, і я думаю, що найближчим часом ми повідомимо про результати», - сказав Чурій.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів 24 травня схвалив умови репрофайлінга ОВДП (заміни облігацій на інші з більш тривалим терміном погашення) у портфелі НБУ на 229 млрд грн, щоб знизити навантаження на держбюджет.

Згодом, у серпні, Кабмін скасував свою постанову, оскільки згоди між Міністерством фінансів і Національним банком не було досягнуто у встановлений термін, і переговори продовжилися.

У власності НБУ перебувають ОВДП на суму понад 363 млрд грн, або 52% їх загального обсягу в обігу.